Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
10. februára 2024, 10:10
Čas čítania 0:29

Rezort vnútra zriadil novú autoškolu, má pomôcť ušetriť. Zverejnili, kto ju bude môcť absolvovať

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Autoškola Ministerstva vnútra SR fungovala aj v minulosti a svoju činnosť ukončila v roku 2015.

Rezortnú autoškolu Ministerstva vnútra SR už registrovali na ministerstve dopravy. Riadne by mohla začať fungovať v prvom polroku 2024. 


„Kurzy v súčasnosti ešte neprebiehajú, pretože je potrebné vypracovať a aktualizovať interné predpisy zabezpečujúce riadny chod autoškoly,“ vysvetlil rezort.

Rezortná autoškola fungovala už aj pred 9 rokmi 

Ako pripomenul, hlavným dôvodom opätovného zriadenia rezortnej autoškoly je možnosť školenia a výučby vodičov vo vlastnej réžii. Zároveň sa očakáva aj úspora finančných prostriedkov, keďže nebude nutné využívať civilné autoškoly.


Rezortná autoškola by mala zabezpečovať kurzy na získanie vodičských oprávnení pre zamestnancov ministerstva, príslušníkov Policajného zboru a Hasičského a záchranného zboru.


Pôvodná autoškola Ministerstva vnútra SR ukončila svoju činnosť v roku 2015. Vlastnú autoškolu po 20 rokoch obnovilo vlani aj Ministerstvo obrany SR. V oboch rezortoch pociťovali nedostatok vodičov.

Ilustračná fotka.
Ilustračná fotka. Zdroj: TASR/Pavol Zachar Autoškola NOBE
Domov
Zdieľať
Diskusia