Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
14. februára 2024, 13:14
Čas čítania 0:43

Slovensko bude mať od zajtra novú hlavnú hygieničku. Kto nahradí Jána Mikasa?

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Koalícia údajne diskutovala o zmene hlavného hygienika dlhšie.

Novou hlavnou hygieničkou sa od štvrtka 15. februára stane Tatiana Červeňová. Vo funkcii nahradí Jána Mikasa. Uviedla to šéfka rezortu zdravotníctva Zuzana Dolinková, ktorá o zmenách rozhodla.


„Verím, že prinesieme nový impulz do chodu a fungovania úradu verejného zdravotníctva. Je to nielen vysokokvalifikovaný odborník na výkon tejto funkcie, ale aj osoba s veľkými manažérskymi skúsenosťami. Takže verím, že chod úradu nadobudne znova tú kredibilitu, ktorú možno počas ťažkých rokov pandémie stratil. Respektíve, že sa obnoví dôvera tejto inštitúcie, ktorá je často spochybňovaná,“ povedala ministerka.

Výber hlavného hygienika bol náročný 

Podotkla, že rezort sa výmenou vo funkcii zaoberal dlhšie. To, že na odchod Mikasa vyzvala koaličná strana SNS, považuje Dolinková za zhodu náhod.

„Vzhľadom na to, že na Slovensku je iba pár kvalifikovaných odborníkov v oblasti verejného zdravotníctva, výber nového hlavného hygienika nebol jednoduchý. O tom, že ide skutočne o profesionálnu výmenu, svedčí aj fakt, že sám doterajší hlavný hygienik Mikas ocenil kvalifikačné znalosti a prax svojej nástupníčky,“ dodala.


Mikas vo funkcii pôsobil od roku 2016. Hlavný hygienik zodpovedá za činnosť Úradu verejného zdravotníctva SR, ktorý je rozpočtovou organizáciou Ministerstva zdravotníctva SR.

Ján Mikas a Zuzana Dolinková.
Ján Mikas a Zuzana Dolinková. Zdroj: TASR/Jaroslav Novák
Domov
Zdieľať
Diskusia