Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
15. februára 2024, 7:05
Čas čítania 0:49

Putin by chcel v Bielom dome Bidena, s Trumpom má jeden vážny problém. Prezradil jednoduchý dôvod

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Putin by uprednostnil v Bielom dome „predvídateľnejšieho“ Bidena.

Ruský prezident Vladimir Putin označil súčasného amerického prezidenta Joea Bidena za „predvídateľnejšieho“, než je Donald Trump. Zároveň uviedol, že Kremeľ je pripravený spolupracovať s kýmkoľvek, kto vyhrá novembrové prezidentské voľby v USA.

Na otázku novinára ruskej televízie, kto je z dvoch pravdepodobných súperov vo voľbách pre Rusko lepší, či demokrat Biden alebo republikán Trump, Putin odpovedal, že Biden: „Je skúsenejší, predvídateľnejší, je to politik starej školy.“

Putin napriek tomu vyjadril silný odpor voči zahraničnej politike Washingtonu pod vedením Bidena. Podľa neho je „postoj súčasnej administratívy mimoriadne škodlivý a nesprávny“.

Ako pripomína agentúra DPA, dve hlavné jadrové mocnosti sa nezhodnú takmer vo všetkých medzinárodných otázkach, medzi ktoré predovšetkým patrí ruská invázia na Ukrajinu.

Trumpove vyhlásenia znepokojili Európu

Trump, ktorý sa uchádza o nomináciu Republikánskej strany do prezidentských volieb, cez víkend na predvolebnom podujatí povedal, že ak si členské krajiny NATO nebudú plniť svoje finančné záväzky a napadne ich Rusko, Spojené štáty im v prípade jeho návratu do Bieleho domu neprídu na pomoc. Dokonca vyhlásil, že by Rusko nabádal k útoku na členov NATO, ktorí si neplnia povinnosti. Členské krajiny Severoatlantickej aliancie majú povinnosť každý rok financovať svoju obranu sumou dve percentá hrubého domáceho produktu.

Trumpove vyjadrenia znepokojili spojencov NATO a Biden ich označil v utorok za hlúpe, hanebné a nebezpečné.

biden, putin
Zdroj: TASR/AP
Domov
Zdieľať
Diskusia