Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
17. februára 2024, 12:57
Čas čítania 0:23

Dankova SNS chce obnoviť skupiny priateľstva s Ruskom a Bieloruskom. Čaká podporu aj od koaličných partnerov

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Činnosť skupiny Slovensko pozastavilo po vypuknutí invázie. Pôvodne nemali opäť fungovať, kým sa neskončí vojenská prítomnosť Ruska na území Ukrajiny.

Koaličná SNS navrhne v parlamente obnoviť skupiny priateľstva s Ruskou federáciou a Bieloruskom. Verí, že návrh podporia aj koaliční partneri Smer-SD a Hlas-SD. Informovala o tom hovorkyňa SNS Zuzana Škopcová.

„Národná rada (NR) SR v každom volebnom období schvaľuje skupiny priateľstva. SNS chce, aby NR SR mala dobré vzťahy so všetkými štátmi. Dôležitým predpokladom pochopenia a spolupráce je i vzájomná komunikácia na parlamentnej úrovni,“ uviedla Škopcová.

Plénum NR SR v roku 2022 dočasne pozastavilo činnosť skupiny priateľstva s Bieloruskom a Ruskom v rámci slovenskej skupiny Medziparlamentnej únie. Skupiny by nemali fungovať, kým sa neskončí vojenská prítomnosť Ruska na území Ukrajiny.

Andrej Danko
Zdroj: TASR/Jakub Kotian
Domov
Zdieľať
Diskusia