Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
17. februára 2024, 14:41
Čas čítania 1:01

Alexej Navaľnyj bol zavraždený, tvrdí jeho hovorkyňa. Ruské úrady vraj rodine nechcú vydať jeho telo

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Hovorkyňa Navaľného vyzvala ruské úrady, aby jeho telo okamžite vydali rodine.

Líder ruskej opozície Alexej Navaľnyj zomrel 16. februára o 14.17 h miestneho času (10.17 h SEČ). Uvádza sa to v oficiálnom oznámení vydanom úradmi jeho matke, ktorá prišla do trestaneckej kolónie na severe Ruska, kde bol Navaľnyj väznený. Na sociálnej sieti X o tom v sobotu podľa agentúry DPA informovala jeho hovorkyňa Kira Jarmyšová.

„Alexej Navaľnyj bol zavraždený,“ napísala Jarmyšová. Vo videu zverejnenom na platforme YouTube Jarmyšová povedala, že Navaľného matka Ľudmila pricestovala do trestaneckej kolónie IK-3 v sprievode jeho právnika. Tam čakali dve hodiny, kým im zamestnanec kolónie oznámil, že telo Navaľného previezli predstavitelia Vyšetrovacieho výboru Ruskej federácie do mesta Salechard v Jamalskoneneckom autonómnom okruhu, kde urobia jeho prehliadku.

16. februára 2024, 14:04 Čas čítania 0:59 Šéf českej diplomacie: Navaľného umučili na smrť za to, že sa postavil Putinovi Šéf českej diplomacie: Navaľného umučili na smrť za to, že sa postavil Putinovi

Žiada vydanie jeho tela

Salechard je od trestaneckej kolónie vzdialený okolo 50 kilometrov. Agentúra Reuters kontaktovala pracovníka tamojšej márnice, ktorý však uviedol, že Navaľného telo tam nie je. „Žiadame, aby telo Alexeja Navaľného okamžite vydali jeho rodine,“ uviedla Jarmyšová. Zároveň sa poďakovala všetkým, ktorí prišli na spontánne zhromaždenia na jeho pamiatku.

O úmrtí Navaľného informovala ruská väzenská služba, podľa ktorej odsúdenému politikovi prišlo v piatok po vychádzke nevoľno a takmer okamžite stratil vedomie. Privolaní zdravotníci z nemocnice v meste Labytnangi sa Navaľného pokúšali oživovať viac ako pol hodiny, ale neboli úspešní.

Domov
Zdieľať
Diskusia