Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
TASR
21. februára 2024, 13:03
Čas čítania 0:29

Pomočila a roztrhala Korán a celé si to nakrútila. Sheila teraz spoznala svoj trest

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Najvyšší súd odsúdil Sheilu Sz.

Najvyšší súd SR odsúdil v stredu Sheilu Sz. na tri roky väzenia za extrémizmus a vyhrážanie sa na internete. Na ňom sa zviditeľnila nenávistnými prejavmi voči moslimom. Vyplýva to z informácií, ktoré TASR poskytla hovorkyňa súdu Alexandra Važanová.

„Najvyšší súd na dnešnom verejnom zasadnutí zrušil rozsudok Špecializovaného trestného súdu v celom rozsahu a sám rozhodol tak, že obžalovanej S. Sz. uložil súhrnný trest odňatia slobody vo výmere troch rokov, na výkon trestu obžalovanú zaradil do ústavu na výkon trestu s minimálnym stupňom stráženia,“ uviedla Važanová.

Sheila Sz. čelila obžalobe z extrémistickej trestnej činnosti aj vyhrážania. Zviditeľnila sa na internete nenávistnými vyjadreniami a videom voči moslimom v roku 2017. Ukazovala na ňom Korán, vytrhala z neho strany, ktoré zapálila, a roztrhanú knihu pomočila.

Sheila Szmerek
Zdroj: Sheila Szmerek
Domov
Zdieľať
Diskusia