Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
26. februára 2024, 12:41
Čas čítania 0:31

Ryanair bude zdražovať. Spoločnosť prezradila, o koľko zvýši cenu leteniek

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Ryanair pre meškajúce dodávky lietadiel Boeing zvýši ceny leteniek.

Írsky nízkonákladový letecký prepravca Ryanair plánuje počas letnej sezóny zvýšiť ceny leteniek. Oznámil to v pondelok šéf spoločnosti Michael O'Leary s tým, že zdraženie bude miernejšie ako v minulom roku. 

V lete 2023 sa priemerné ceny spoločnosti Ryanair zvýšili o 17 %. V nadchádzajúcej letnej sezóne sa počíta so zvýšením o 5 až 10 %, povedal O'Leary. Za dôvod úpravy cien označil meškajúce dodávky lietadiel Boeing. Ryanair vlani na jeseň oznámil, že v dôsledku oneskorených dodávok nových lietadiel Boeing koncom roka zruší niektoré lety.

Po incidente, pri ktorom sa počas letu odtrhla časť trupu lietadla, Boeing na základe rozhodnutia Federálneho úradu pre leteckú dopravu (FAA) predbežne nesmie rozširovať výrobu lietadiel radu 737 Max. Ryanair pôvodne očakával, že toto leto dostane 57 nových lietadiel Boeing, a teraz predpokladá, že ich príde len 40 až 45, uviedol O'Leary.

Ryanair, lietadlo
Zdroj: TASR/František Iván
Domov
Zdieľať
Diskusia