Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
5. marca 2024, 7:03
Čas čítania 0:26

Európska komisia vyčlenila pre Slovensko 125 miliónov eur na dokončenie diaľnice D1. Postavia konkrétny úsek

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Komisia vyčlenila milióny v rámci politiky súdržnosti EÚ.

Európska komisia v pondelok informovala, že v rámci politiky súdržnosti EÚ pre Slovensko vyčlenila 125 miliónov eur na výstavbu diaľnice D1 na úseku Hubová – Ivachnová.


Komisia spresnila, že celková dĺžka diaľničného úseku bude 14,9 km. Projekt predstavuje druhú fázu investičnej výstavby, ktorá bola dokončená v rámci programového obdobia 2007 – 2013.


Celá investícia je súčasťou technického riešenia rozšírenia diaľnice D1 z Hubovej.
Diaľnica D1 nahradí a doplní súčasnú cestu I. triedy I/18. Projekt podľa eurokomisie významne prispieva k naplneniu vízie „modernej, vysokokvalitnej, bezpečnej a efektívne fungujúcej dopravnej infraštruktúry“, najmä v koridoroch transeurópskej dopravnej siete (TEN-T).


Vízia výstavby tohto diaľničného úseku bola vymedzená v strategickom pláne rozvoja dopravnej infraštruktúry Slovenskej republiky do roku 2030.

Diaľnica D1.
Diaľnica D1. Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj
Domov
Zdieľať
Diskusia