Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
6. marca 2024, 11:08
Čas čítania 0:25

FOTO: V bratislavskej Petržalke našli stovky mín z 2. svetovej vojny

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Miesto nálezu policajti aj naďalej strážia, v hľadaní ďalších prípadných kusov munície budú pokračovať počas stredy 6. marca.

Pri výkopových prácach v blízkosti Betliarskej ulice v bratislavskej Petržalke našli v utorok popoludní stovky mín z druhej svetovej vojny. Informoval o tom hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Bratislave Michal Szeiff.


„Policajní pyrotechnici po obhliadke potvrdili, že ide o nemecké protipechotné míny S-35. Nájdených bolo približne 400 kusov munície, ktorú policajti za dodržania prísnych bezpečnostných opatrení z miesta odviezli,“ uviedol.


Miesto nálezu policajti aj naďalej strážia, v hľadaní ďalších prípadných kusov munície budú pokračovať počas stredy 6. marca.


„V súvislosti s týmto prípadom vyzývame občanov, aby v prípade nálezu podobnej munície s ňou v žiadnom prípade nemanipulovali a ihneď informovali políciu,“ dodal policajný hovorca.

Domov
Zdieľať
Diskusia