Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Eva Thonhauserová
13. marca 2024, 19:01
Čas čítania 0:38

ZOZNAM: Lidl avizuje „špeciálne zľavy“ pre stovku základných potravín. Slováci môžu pred sviatkami veľa ušetriť

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Do zľavneného sortimentu patrí zelenina, ovocie, mäso, mliečne výrobky a ďalšie produkty.

Lidl avizuje, že od 11. marca dočasne ruší DPH na 100 základných potravín. Obľúbený obchodný reťazec svojim zákazníkom sľubuje, že „špeciálne zľavy“ budú platiť minimálne do Veľkej noci. 

Konkrétne zľavnené produkty

Zákazníci pred sviatkami ušetria napríklad 20 centov na cibuli, ktorej kilogram a pol bude stáť po novom 2,24 €. Lidl strhne DPH aj z balenia konzumných zemiakov, pričom ľudia ušetria takmer 30 centov.  

Maslo bude po zrušení DPH stáť napríklad 1,79 € namiesto 1,99. Z mliečnych výrobkov Lidl znížil ceny napríklad na mnohé druhy jogurtov. Zvolenský smotanový jogurt bude stáť 62 centov a tvaroh zákazníkov vyjde na 1,43 €. Znížené ceny sa dotknú aj rôznych druhov kyslej smotany, ktoré budú stáť maximálne 1,07 € a minimálne 62 centov. 

Dvojkilové kurča nebude stáť 3,49 €, ale 3,14 a bravčové plece ťa namiesto 6,59 € vyjde na 5,93 €. Lidl zníži ceny aj na morčacie, hovädzie, teľacie, králičie i kačacie druhy mäsa.

Tu je kompletný zoznam 100 potravín, na ktorých Lidl ruší DPH: 
Zoznam 100 základných potravín bez DPH.
Zoznam 100 základných potravín bez DPH. Zdroj: Gašpo
Zoznam 100 základných potravín bez DPH.
Zoznam 100 základných potravín bez DPH. Zdroj: Gašpo
Domov
Zdieľať
Diskusia