Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
TASR Eva Thonhauserová
14. marca 2024, 8:18
Čas čítania 0:43

Nesúhlasné vyhlásenie o zmenách v RTVS podpísalo už takmer 1 000 pracovníkov. Odkazujú, že chcú tvoriť slobodne a bez strachu

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Pracovníci RTVS nesúhlasia s voľbou členov Rady RTVS, so zmenou voľby generálneho riaditeľa či s plánovaným vznikom programovej rady.

Zamestnanci Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) žiadajú ministerstvo kultúry, aby stiahlo navrhované zmeny zákona v súvislosti s telerozhlasom. Vydali vyhlásenie, ktoré podpísalo už vyše 800 pracovníkov a spolupracovníkov RTVS.

13. marca 2024, 21:01 Čas čítania 1:18 Európska komisia sleduje kroky Ficovej vlády zamerané na médiá. Podpredsedníčka EK sa chce rozprávať so Šimkovičovou Európska komisia sleduje kroky Ficovej vlády zamerané na médiá. Podpredsedníčka EK sa chce rozprávať so Šimkovičovou

Vyhlásenie RTVS 

Vo vyhlásení apelujú na spoločné vytvorenie prostredia pre celospoločenskú diskusiu o budúcnosti verejnoprávneho média ako garanta nezávislej novinárskej a kultúrnej tvorby. Prvý predpoklad vidia vo vytvorení mechanizmu pre „zodpovedné riadenie nezávislé od politickej moci a stabilné financovanie“ aj po zrušení koncesionárskych poplatkov.


„Praktickým dôsledkom navrhnutých zmien môže byť nástroj na politické ovládnutie RTVS pre akúkoľvek vládnu moc. Pritom slobodné a nezávislé verejnoprávne médiá majú slúžiť všetkým občanom Slovenska, nie mocenským ambíciám ktorýchkoľvek strán,“ uviedli zamestnanci RTVS vo vyhlásení.

Chcú tvoriť slobodne a bez strachu

Poukázali pritom na navrhované zmeny v zložení a vo voľbe členov Rady RTVS, zmenu voľby generálneho riaditeľa či plánovaný vznik programovej rady s kompetenciou „kontrolovať vysielanie a zasahovať do spravodajského aj ďalšieho vysielania“.


Vo vyhlásení deklarovali snahu zabezpečiť kvalitnú budúcnosť verejnoprávnych médií na Slovensku. Poukázali aj na vysokú dôveryhodnosť spravodajstva RTVS podľa prieskumov. „Chceme naďalej slobodne tvoriť, zachovávať pluralitu názorov a pracovať bez obmedzení alebo strachu,“ dodali.

Domov
Zdieľať
Diskusia