Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
18. marca 2024, 13:28
Čas čítania 1:02

V Liptovskom Mikuláši sú kvôli medveďovi nasadené denné aj nočné hliadky. Plánujú ho nájsť a odstreliť

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Žilinské krajské riaditeľstvo polície nasadilo do služieb zvýšený počet hliadok a všetky dostupné prostriedky, ktoré budú monitorovať celé územie mesta a širšie okolie.

Medveďa, ktorý v nedeľu 17. marca napoludnie v Liptovskom Mikuláši poranil piatich ľudí, sa zatiaľ zásahovým tímom nepodarilo eliminovať. Aktuálne sa pohybuje v lesoch. Na bezpečnosť obyvateľov dohliada šesť štábov. Uviedla to hovorkyňa Liptovského Mikuláša Viktória Čapčíková.


Hliadky majú k dispozícii dron s termovíziou, nočné videnia, pozorovaciu techniku, fotopasce aj služobné zbrane. Primátor Ján Blcháč dodal, že Zásahový tím pre medveďa hnedého si zriadil zázemie na liptovskomikulášskej mestskej polícii.

Zásahový tím pre medveďa hnedého

„Chlapi si tam ráno rozdeľujú úseky na hliadkovanie a nabíjajú batérie na drony,“ priblížil. V teréne je v pondelok do 16.00 h celkovo 14 mužov zo Štátnej ochrany prírody, Tatranského národného parku i Národného parku Nízke Tatry, potom ich vystrieda nočná zmena. So zásahovým tímom spolupracujú poľovníci, mestskí aj štátni policajti.


Všetci piati poškodení po nedeľňajšej udalosti sú obyvateľmi Liptovského Mikuláša. „Budeme ich kontaktovať a hľadať spôsob, ako im pomôcť a podporiť ich,“ ubezpečil primátor. Zároveň avizoval, že mesto spolupracuje s poľovníckymi združeniami v katastri Liptovského Mikuláša.

7. apríla 2024, 6:22 Čas čítania 10:56 PREZIDENTSKÉ VOĽBY 2024: Pellegrini útočil v prvej debate na Matoviča aj Korčoka. Hlas možno v budúcnosti pohltí Smer, dodal PREZIDENTSKÉ VOĽBY 2024: Pellegrini útočil v prvej debate na Matoviča aj Korčoka. Hlas možno v budúcnosti pohltí Smer, dodal

„Požiadali sme ich, aby zasielali na ministerstvo životného prostredia žiadosti o odstrel synantropných medveďov,“ poznamenal Blcháč. Kontaktovať budú aj členov Združenia miest a obcí Liptova, aby postupovali rovnako.

Mimoriadna situácia v meste 

V súvislosti s výskytom medveďa hnedého vyhlásilo mesto mimoriadnu situáciu a žiada obyvateľov, aby sa najmä v ranných a vo večerných hodinách nepohybovali mimo obytných častí.


Na pobehujúceho medveďa v uliciach mesta upozornili v nedeľu okolo obeda obyvatelia Liptovského Mikuláša na sociálnej sieti. Zverejnili aj fotografie a videá. Zviera videli na nábreží aj v okolí nákupného centra. Policajné hliadky ho vytlačili do lesa medzi Iľanovom a Závažnou Porubou.

Medveď v uliciach mesta.
Medveď v uliciach mesta. Zdroj: Facebook (Mesto Liptovský Mikuláš)
Domov
Zdieľať
Diskusia