Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
19. marca 2024, 9:41
Čas čítania 0:36

AKTUÁLNE: Špeciálna prokuratúra rozhodla o obvinení Jaroslava Haščáka v kauze Gorila

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Úrad špeciálnej prokuratúry obvinil v kauze ďalšie štyri osoby.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) rozhodol o obvinení finančníka Jaroslava Haščáka a ďalších štyroch osôb v rámci kauzy Gorila.

Ide o trestné činy založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny či korupčné trestné činy. Vyplýva to z informácií, ktoré špeciálna prokuratúra zverejnila na sociálnej sieti.

„K vydaniu uznesenia pristúpil prokurátor po tom, ako bolo na základe vyžiadaných správ zistené, že sa nejaví ako reálne bez zbytočného odkladu splnenie jeho pokynu – vydaného vo veci konajúcej vyšetrovateľke – k vzneseniu obvinení,“ spresnila prokuratúra.

Vysvetlila, že prokurátor tak postupoval vzhľadom na doterajšiu dĺžku a rýchlosť postupu vyšetrovania a úkonov v danej trestnej veci v záujme práv samotných podozrivých osôb (aj poškodených).


Finančník Jaroslav H., bývalá šéfka Fondu národného majetku SR Anna B., exminister hospodárstva Jirko M. a ďalšie dve osoby boli v tejto kauze obvinení už v roku 2022. Prokurátor ÚŠP však obvinenie zrušil a vec vrátil na nové konanie a rozhodnutie vyšetrovateľovi Národnej kriminálnej agentúry.

Jaroslav Haščák
Zdroj: TASR/Jakub Kotian
Domov
Zdieľať
Diskusia