Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
26. marca 2024, 16:52
Čas čítania 0:28

Rada EÚ schválila zákon o slobode médií. Chce predísť ich politizácii

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Úmysel vypracovať zákon o slobode médií v EÚ predstavila šéfka Európskej komisie Ursula von der Leyenová vo svojej správe o stave Únie v roku 2021.

Rada Európskej únie v utorok schválila Európsky zákon o slobode médií, ktorého cieľom má byť ochrana slobody médií, plurality a redakčnej nezávislosti v krajinách EÚ.

Zákon musia podpísať predsedovia Rady a Európskeho parlamentu, potom ho zverejnia v Úradnom vestníku EÚ a následne o 20 dní vstúpi do platnosti.

15. marca 2024, 15:17 Čas čítania 3:37 Vyše 200 novinárov z rôznych redakcií sa podpísalo pod list na podporu RTVS Vyše 200 novinárov z rôznych redakcií sa podpísalo pod list na podporu RTVS

Nová legislatíva zakladá spoločný rámec pre fungovanie mediálnych služieb na vnútornom trhu EÚ a zavádza opatrenia na ochranu novinárov a verejnoprávnych i súkromných médií od politického zasahovania. Zároveň im uľahčí cezhraničnú prevádzku v rámci spoločenstva.

Nové pravidlá majú zaručiť občanom prístup k slobodným a pluralitným informáciám a určujú povinnosti členským štátom, aby zabezpečili podmienky na ich ochranu. Regulácia je podľa rady odpoveďou na obavy z politizácie médií a ich netransparentného vlastníctva.

RTVS
Zdroj: TASR/Michal Svítok
Domov
Zdieľať
Diskusia