Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Eva Thonhauserová
27. marca 2024, 12:05
Čas čítania 0:29

Aktivisti dnes organizujú protest „Ruky preč od RTVS“. Vláde odkazujú, aby zo Slovákov nerobila hlupákov, vytvoria živú reťaz

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Dnes bude o zákone o RTVS rokovať vláda.

Občianske združenie Mier Ukrajine organizuje dnes 27. marca o 17.00 h na bratislavskom Námestí slobody protest s názvom Ruky preč od RTVS. Spoločným pochodom a vytvorením živej reťaze okolo budovy rozhlasu chcú organizátori vyjadriť nesúhlas s návrhom zákona o likvidácii RTVS.

Organizátori žiadajú ministerku kultúry Martinu Šimkovičovú a koaličných poslancov o stiahnutie zákona o Slovenskej televízii a rozhlase, ktorý má zrušiť RTVS, vymeniť jeho vedenie a spolitizovať vysielaný program verejnoprávnej televízie. Dnes bude o zákone o RTVS rokovať aj vláda.

„Zákon o likvidácii RTVS škodí tejto krajine, prestaňte ničiť a unášať túto krajinu. Nerobte z nás, občanov Slovenska, hlupákov,“ odkazujú organizátori protestu. Vláde ďalej odkazujú, že pokiaľ koalícia snahu o zrušenie RTVS nezastaví, chystajú aj ďalšie kroky a skoordinujú sa s aktérmi po celom Slovensku.

Domov
Zdieľať
Diskusia