Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Barbora Fábryová
12. apríla 2024, 7:45
Čas čítania 0:39

Pellegrini priznal, že v prezidentskej kampani porušil zákon. Je pripravený zaplatiť vysokú pokutu

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Pellegrini tvrdí, že bude rešpektovať, ak bude musieť zaplatiť pokutu.

Peter Pellegrini priznal, že porušil zákon tým, že strana Hlas-SD mu poslala na transparentný účet 250-tisíc. Novozvolený prezident v správach RTVS povedal, že bude rešpektovať, ak bude musieť zaplatiť pokutu.

12. apríla 2024, 7:13 Čas čítania 0:54 Jasmina Alagič telefonovala s firmou Rauch krátko po zrušení spolupráce. Zverejnila detaily, na konci videa si pripila džúsom Jasmina Alagič telefonovala s firmou Rauch krátko po zrušení spolupráce. Zverejnila detaily, na konci videa si pripila džúsom

Organizácia Transparency International Slovensko (TIS) v stredu 10. apríla upozornila na to, že kandidát môže po voľbách posielať na transparentný účet peniaze iba zo svojho bežného účtu. Peter Pellegrini však dostal peniaze od svojej strany Hlas.

„Pellegrinimu hrozí pokuta od 2- do 30-tisíc eur. Z nášho pohľadu však zďaleka nejde o jediný prešľap kampane novozvoleného prezidenta. Dodnes nepoznáme ani jediného z darcov, ktorí sa mu cez stranícky účet na kampaň vyzbierali, a nevieme, kto mu tak dopomohol do prezidentského paláca,“ informuje TIS na Facebooku.

11. apríla 2024, 16:30 Čas čítania 4:29 Alagič aj Végh sa sťažujú, že pre názor prišli o kšeft: Je na značkách, s kým chcú spolupracovať, hovorí odborník Alagič aj Végh sa sťažujú, že pre názor prišli o kšeft: Je na značkách, s kým chcú spolupracovať, hovorí odborník

Organizácia tvrdí, že je veľmi pravdepodobné, že Pellegrini prekročil aj zákonný limit na kampaň 500-tisíc eur. „V jeho prospech viedli platenú propagáciu aj legislatívou zakázané tretie strany, a to vrátane ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka,“ uviedla organizácia a zároveň dodala, že čaká, ako sa štátna autorita k vymáhaniu zákonných povinností postaví.

Domov
Zdieľať
Diskusia