Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
30. apríla 2024, 18:17
Čas čítania 1:17

Do Chorvátska sa dostaneš len za 25 eur. FlixBus spúšťa pravidelné linky do Puly, Istrie či Záhrebu

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Do Chorvátska sa môžeš dostať aj vlakom či lietadlom.

Sezónne autobusy do Chorvátska začnú jazdiť od polovice mája. Dopravca FlixBus spustí od 16. mája linku zo Žiliny cez Bratislavu do chorvátskej Puly. Od 29. mája začne jazdiť aj spoj z Bratislavy do Dubrovníka. V hlavnej letnej sezóne budú linky jazdiť denne.

Priamy spoj zo Slovenska do chorvátskej Puly, turistického strediska na Istrii, bude od polovice mája jazdiť zo Žiliny päťkrát do týždňa (od štvrtka do pondelka). Z Chorvátska na Slovensko bude jazdiť od piatka do utorka. V hlavnej letnej sezóne, teda od 17. júna do 8. septembra, bude linka v prevádzke denne.


Spoj odvezie dovolenkárov na trase zo Žiliny so zastávkami v Trenčíne, Trnave, Bratislave a pokračovať bude cez Viedeň, Graz, slovinský Maribor do Záhrebu a cez Rijeku až do Puly. Cena cestovného lístka sa začína na sume takmer 25 eur.

Chorvátsko.
Chorvátsko. Zdroj: Pixabay/na voľné použitie

Autobusy budú jazdiť denne

FlixBus koncom mája spustí aj nočný spoj do Chorvátska. Jazdiť bude od 29. mája z Bratislavy do Dubrovníka štyrikrát týždenne, v období od 21. júna do 8. septembra pôjde denne. Nočný spoj bude vyrážať z Bratislavy a cez Viedeň, Graz, Maribor a Záhreb dorazí do Splitu. Pokračovať bude do dovolenkových stredísk Omiš, Baška Voda, Makarská, Podgora, Drvenik, Ploce a Dubrovník. Cena lístka z Bratislavy sa začína od 40 eur.


„Zákazníci sa do svojich obľúbených destinácií dostanú rýchlejšie. Celý deň potom môžu stráviť už pri mori alebo v meste a tým ušetria za jednu noc ubytovania. Cestovanie v noci je veľmi pohodlné, nočné spoje tiež majú obvykle menej zastávok,“ priblížila hovorkyňa FlixBus Martina Čmielová.


Do Chorvátska sa možno dostať aj vlakom či lietadlom. Vlaky z Bratislavy do Splitu budú jazdiť od mája do októbra trikrát do týždňa. Po novom budú vyrážať z bratislavského Nového Mesta a do Rakúska pôjdu cez Petržalku. Pre uzáveru trate cez Marchegg sa budú autovozne pripájať až vo Viedni. Za lístok na vlak do Chorvátska cestujúci zaplatia od 40 eur. Letecky sa slovenskí dovolenkári dostanú z Bratislavy a Košíc na chorvátsky ostrov Brač.

Anketa:
Chystáš sa v lete do Chorvátska?
Áno
Nie
Áno
74 %
254 Hlasov
Nie
26 %
87 Hlasov
Domov
Zdieľať
Diskusia