Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
8. mája 2024, 10:59
Čas čítania 1:12

Dolinková „nekoná v prospech pacientov, ale len oligarchov“ odkazujú lekári. Reagujú na zmeny výstavby nemocnice Rázsochy

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Avizovanými zmenami podľa Lekárskeho odborového združenia ministerka robí všetko pre to, aby zabránila výstavbe nemocnice na Rázsochách.

Lekárske odborové združenie (LOZ) vyzýva premiéra Roberta Fica aj celú vládu, aby neschválili medializované zmeny týkajúce sa výstavby novej národnej univerzitnej nemocnice v Bratislave. Šéf lekárskych odborárov Peter Visolajský apeluje na to, aby projekt postavili na bratislavských Rázsochách, tak ako bolo plánované. Informoval o tom po utorkovom stretnutí s ministerkou zdravotníctva Zuzanou Dolinkovou (Hlas-SD) na pôde rezortu.


„Projekt Rázsochy je pripravený, chýba pár základných povolení a o pár mesiacov sa môže začať stavať,“ podotkol. Skritizoval, že namiesto toho chce ministerka podľa medializovaných informácií zrekonštruovať nemocnicu v Ružinove a na Rázsochách má vzniknúť detská nemocnica.

Poukazuje na množstvo problémov 

Visolajský tvrdí, že už v súčasnosti je v pláne dostavba Národného ústavu detských chorôb v Bratislave. Nerozumie, prečo by mala vzniknúť detská nemocnica inde. Poukázal aj na to, že v ružinovskej nemocnici štátu chýbajú pozemky, pravidelne ju zaplavuje, nie sú v nej rozbehnuté žiadne stavebné procesy a je tam aj problém s dopravou pre sanitky.


Ministerka podľa neho robí všetko pre to, aby zabránila výstavbe nemocnice na Rázsochách. Tvrdí, že tak koná v prospech investičnej skupiny Penta, pre ktorú by podľa jeho slov bola výstavba novej nemocnice na Rázsochách prekážkou.

16. mája 2024, 15:00 Čas čítania 2:46 Kriminológ o atentáte na Fica: Prítomným seniorom sa nedá vyčítať to, ako reagovali. Boli v strese a pod tlakom Kriminológ o atentáte na Fica: Prítomným seniorom sa nedá vyčítať to, ako reagovali. Boli v strese a pod tlakom

Zároveň podotkol, že Dolinková za šesť mesiacov svojho pôsobenia neurobila nič v prospech pacientov, ale len v prospech oligarchov. Visolajský vyzval premiéra, aby vrátil do zdravotníctva sociálny rozmer namiesto biznisu a aby záujmy oligarchov nahradil záujmami občanov.

Reakcia ministerky na tvrdenia 

Ministerka zdravotníctva tvrdenia LOZ odmieta. „Sú to dôvody, na základe ktorých ma ide odvolávať aj opozícia, takže ja sa budem brániť pri odvolávaní a budem ich vysvetľovať. Myslím, že mnoho z tých dôvodov sa nezakladá na korektných dátach a informáciách,“ reagovala.

Zároveň dodala, že na spoločnom stretnutí si prešli niektoré body plnenia odpočtu memoranda uzavretého medzi vládou a lekárskymi odborármi. „Vydiskutovali sme si, v čom sme sa pohli a v čom budeme ešte pokračovať,“ uviedla.

Ilustračná fotka.
Ilustračná fotka. Zdroj: TASR/Pavol Zachar , TASR/Martin Baumann
Domov
Zdieľať
Diskusia