Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
9. mája 2024, 7:51
Čas čítania 0:42

Organizátori zbierky na muníciu pre Ukrajinu odhalili, čo kúpia za prvé milióny. Spoja sa s českou vládou

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Nákup munície organizátori uskutočnia v spolupráci s Českom.

Iniciatíva Mier Ukrajine uviedla, že doposiaľ vyzbierané 4 milióny eur z občianskej zbierky Munícia pre Ukrajinu poputujú na nákup delostreleckej munície. Úvodná dodávka sa na Ukrajinu dostane vďaka spolupráci s predstaviteľmi českej vládnej iniciatívy.


Nákup munície organizátori uskutočnia vďaka Nadačnému fondu pre Ukrajinu. Nadačný fond nakúpi granáty s pomocou českého rezortu obrany od českej zbrojovky STV Group.

„Ďakujeme STV Group za korektné rokovania. Vyberali sme podľa konkrétneho dopytu ukrajinskej strany, ktorá má aj o tento typ 122 mm munície veľký záujem, a bude použitá na obranu Ukrajiny,“ povedal Martin Ondráček z Nadačného fondu pre Ukrajinu.

Slovensko sa symbolicky pridalo k českej iniciatíve 

„Chceli sme, aby sa Slovensko symbolicky pridalo k českej iniciatíve, a to sa podarilo. Sme preto vďační za podporu, ktorú nám adresoval český premiér Petr Fiala aj ministerka obrany Jana Černochová,“ skonštatoval jeden z iniciátorov občianskej zbierky Munícia pre Ukrajinu  Fedor Blaščák.

16. mája 2024, 15:00 Čas čítania 2:46 Kriminológ o atentáte na Fica: Prítomným seniorom sa nedá vyčítať to, ako reagovali. Boli v strese a pod tlakom Kriminológ o atentáte na Fica: Prítomným seniorom sa nedá vyčítať to, ako reagovali. Boli v strese a pod tlakom

Za vyzbierané peniaze sa poďakoval aj veľvyslanec Ukrajiny v SR Myroslav Kastran. „Delostrelecká munícia našim ozbrojeným silám na fronte veľmi chýba. Ešte raz chceme poďakovať všetkým ľuďom, ktorí prispievajú do zbierky, za ich podporu,“ odkázal veľvyslanec.

zbierka pre ukrajinu
Zdroj: TASR/Dano Veselský
Domov
Zdieľať
Diskusia