Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
10. mája 2024, 9:13
Čas čítania 0:36

K ruským cvičeniam sa pridá aj Bielorusko. Nacvičovať budú použitie taktických jadrových zbraní

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Putin tvrdí, že manévre s nácvikom použitia taktických jadrových zbraní nie sú nezvyčajné.

Ruský prezident Vladimir Putin vo štvrtok uviedol, že na plánovanom vojenskom cvičení, ktoré zahŕňa nácvik použitia taktických jadrových zbraní, nie je nič nezvyčajné. Prípravy na vojenské cvičenie sa už začali a zúčastní sa na nich aj Bielorusko, povedal Putin. „Nie je to nič neobvyklé, ide o plánovanú prácu. Je to výcvik,“ dodal.

Ruské ministerstvo obrany v pondelkovom vyhlásení spájalo manévre s provokatívnymi vyhláseniami a hrozbami niektorých západných predstaviteľov voči Ruskej federácii.

Putin uviedol, že na jednej z častí vojenského cvičenia sa zúčastní aj Bielorusko. Moskva vlani presunula na bieloruské územie časť svojich taktických jadrových zbraní.

„Takéto cvičenia organizujeme pravidelne,“ povedal ruský prezident. „Tentoraz sa konajú v troch fázach. V druhej sa k našim spoločným akciám pridajú bieloruskí kolegovia,“ vysvetlil.

Taktické jadrové zbrane sú určené na útok proti nepriateľským jednotkám a na ničenie ich zbraní na bojisku. V porovnaní so strategickými jadrovými zbraňami, ktoré sú schopné ničiť celé mestá, majú relatívne krátky dosah a nižšiu účinnosť.

PUTIN
Zdroj: TASR/AP
Domov
Zdieľať
Diskusia