Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Eva Thonhauserová
13. mája 2024, 18:52
Čas čítania 0:27

Kráľ Karol III. prvýkrát prehovoril o svojej rakovine. V rozhovore priznal, že stratil jeden zo základných zmyslov

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Verejnosť doposiaľ vedela len to, že kráľ Karol III. sa lieči na bližšie nešpecifikovanú formu rakoviny.

Kráľ Karol III. prvýkrát osobne prehovoril o svojom ochorení počas návštevy Armádneho leteckého múzea. Pri rozhovore s vojnovým veteránom Aaronom Mapplebeckom prezradil, že počas liečby rakoviny prišiel o chuť, upozorňuje Daily Mail

Veterán Mapplebeck povedal, že keď vlani podstupoval chemoterapiu pri liečbe rakoviny semenníkov, prišiel o chuť. Na to mu 75-ročný britský panovník odvetil, že jemu sa stalo to isté. 

Buckinghamský palác zatiaľ nepotvrdil túto informáciu ani podrobnosti o kráľovej liečbe. Verejnosť zatiaľ vie len to, že kráľ Karol III. sa lieči na bližšie nešpecifikovanú formu rakoviny.

Začiatkom februára Buckinghamský palác oznámil, že Karol III. trpí rakovinou. Panovník sa však na konci apríla sčasti vrátil ku kráľovským povinnostiam. Lekári hovorili o pokroku v liečbe.

Kráľ Karol III.
Zdroj: TASR/AP
Domov
Zdieľať
Diskusia