Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Aneta Gospičová TASR
18. júna 2024 o 16:10
Čas čítania 1:14

Štát finančne podporí túto skupinu nezamestnaných. Prilepšiť si môžu o takmer 300 eur mesačne

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Čo sa deje: Štát plánuje pomôcť znevýhodneným uchádzačom o zamestnanie.

  • Na úradoch práce, sociálnych vecí a rodiny je už možné požiadať o príspevok, ktorého cieľom je podporiť vybrané skupiny znevýhodnených uchádzačov o zamestnanie.
  • Po uzavretí dohody a splnení všetkých podmienok bude zamestnávateľovi následne tri mesiace vyplácaný príspevok vo výške 15 % z celkovej ceny práce.
  • Maximálna suma príspevku môže byť 282,54 eura mesačne.

Prečo je to dôležité: Tento príspevok môže výrazne pomôcť znevýhodneným uchádzačom o zamestnanie. Podpora týchto skupín je kľúčová pre zníženie nezamestnanosti a zvýšenie ich ekonomickej a sociálnej integrácie.

Citát: „Príspevok je určený nezamestnaným, ktorí sú evidovaní na úrade práce, sociálnych vecí a rodiny najmenej 12 po sebe nasledujúcich mesiacov ako uchádzači o zamestnanie, ako aj uchádzačom o zamestnanie so zdravotným postihnutím. Hlavnou podmienkou je, aby vykonávali prácu na skúšku u zamestnávateľa,“ uviedlo Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVaR).

Širší kontext: Príspevok sa poskytuje v rámci národného projektu Finančné stimuly, ktorý je financovaný z fondov EÚ v rámci Programu Slovensko. O príspevok žiadajú zamestnávatelia na príslušnom úrade. V žiadosti je podľa ÚPSVaR-u potrebné uviesť mená uchádzačov o zamestnanie, ktorých si vybrali do práce na skúšku. Pokiaľ zamestnávateľ nemá vybraných konkrétnych pracovníkov, úrad mu ponúkne uchádzačov z evidencie.


Uchádzačovi o zamestnanie bude vyplácaný príspevok vo výške životného minima, tiež počas troch mesiacov. V priebehu práce na skúšku zostávajú pracujúci naďalej evidovaní na úrade práce, sociálnych vecí a rodiny.


„Uvedomujeme si, že každý človek bez práce je jedinečný, prechádza svojou etapou života, má rôzne potreby a čelí rôznym výzvam. Preto každý nástroj vylaďujeme tak, aby bol čo najefektívnejší a najadresnejší, a pritom citlivo reagoval na jedinečné potreby ľudí, ale aj zamestnávateľov,“ uviedol minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Erik Tomáš (Hlas-SD).

19. júla 2024 o 16:30 Čas čítania 9:56 Historický klenot Slovenska Banskú Štiavnicu roky trápia čierne stavby. Úradníkov je málo a pamiatky sú v ohrození Historický klenot Slovenska Banskú Štiavnicu roky trápia čierne stavby. Úradníkov je málo a pamiatky sú v ohrození

V apríli evidovali úrady práce, sociálnych vecí a rodiny 68 511 uchádzačov o zamestnanie, ktorí boli v evidencii viac ako 12 mesiacov, a 5 102 uchádzačov o zamestnanie so zdravotným postihnutím.

Prečítaj si aj tieto články:

15. júna 2024 o 16:32 Čas čítania 0:47 Rodičia môžu prísť od nového roka o štedrý daňový bonus. Ich rozpočet by sa tak znížil o stovky eur Rodičia môžu prísť od nového roka o štedrý daňový bonus. Ich rozpočet by sa tak znížil o stovky eur
14. júna 2024 o 20:27 Čas čítania 0:37 Štát zvýšil dôležitú dotáciu. Pokiaľ ti majetok poškodí prírodná katastrofa, môžeš dostať až 3 000 eur Štát zvýšil dôležitú dotáciu. Pokiaľ ti majetok poškodí prírodná katastrofa, môžeš dostať až 3 000 eur
10. júna 2024 o 8:30 Čas čítania 0:43 Štát pomôže čerstvým absolventom. Mnohí Slováci majú nárok na príspevok vo výške 150 eur mesačne Štát pomôže čerstvým absolventom. Mnohí Slováci majú nárok na príspevok vo výške 150 eur mesačne
Úrad práce.
Úrad práce. Zdroj: TASR/Jaroslav Novák
Domov
Zdieľať
Diskusia