Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
22. júna 2024 o 17:12
Čas čítania 0:30

Na východe Slovenska vybudujú novú veľkú fabriku za 63 miliónov eur. Zamestnajú 150 ľudí, pomohol aj štát

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Čo sa deje: Spoločnosť De Jong Slovakia plánuje vybudovať nový závod na výrobu antorikorových zásobníkov vody pre tepelné čerpadlá na východe Slovenska.

  • Spoločnosť De Jong Slovakia plánuje investovať 63,09 milióna eur na vybudovanie nového závodu na výrobu antikorových zásobníkov vody pre tepelné čerpadlá v Prešove.
  • Firma požiadala o investičnú pomoc vo forme úľavy na dani z príjmov v hodnote 11,42 milióna eur. Štát ich požiadavke vyhovel. 
  • De Jong plánuje zrealizovať svoj investičný zámer v rokoch 2024 až 2026. 

Prečo je to dôležité: Vysoká nezamestnanosť a nedostatok pracovných miest trápia východ Slovenska už dlhé roky. Budovanie nových výrobných hál v tejto oblasti by poskytlo pracovné miesta veľkému počtu ľudí. 

Širší kontext: Spoločnosť plánuje do konca roka 2028 vytvoriť 150 nových pracovných miest.
Počiatočná výrobná kapacita nového závodu bude 350 000 kusov antikorových zásobníkov ročne v očakávanej hodnote viac ako 100 miliónov eur. 

Keď chceš vedieť viac, prečítaj si aj tento článok:

18. júna 2024 o 7:42 Čas čítania 1:47 Na východe Slovenska vznikne viac ako 200 pracovných miest. Majiteľ závodu hľadá šikovných a zručných zamestnancov Na východe Slovenska vznikne viac ako 200 pracovných miest. Majiteľ závodu hľadá šikovných a zručných zamestnancov
Domov
Zdieľať
Diskusia