Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
26. apríla 2023, 10:33
Čas čítania 0:35

Do Ruska sa vracia populárny americký fastfood. Bude mať netradičný nový názov

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

KFC malo v Rusku pred začiatkom invázie na Ukrajinu viac než 1000 reštaurácií.

Ruská verzia amerického reťazca s rýchlym občerstvením KFC otvorila v utorok svoju prvú reštauráciu v Moskve. Americký reťazec začal prevádzky v Rusku zatvárať vlani po začiatku ruskej invázie na Ukrajinu. Nový majiteľ bývalých amerických reštaurácií opäť oživuje značku Rostic's, ktorá vznikla v Rusku v 90. rokoch.

KFC patrí spoločnosti Yum! Brands, ktorá minulý týždeň zavŕšila svoj odchod z Ruska. Licenčné práva previedla na spoločnosť Smart Service. V rámci dohody udrží pracovné miesta Yum! Brands v Rusku a v krátkom čase znovuotvorí viac než 100 reštaurácií KFC.

Rostic's v 90. rokoch pomohol spoločnosti KFC rozšíriť jej prevádzky v Rusku, píše Reuters. V roku 2005 obe spoločnosti uzavreli dohodu o partnerstve a neskôr Yum! Brands skúpil jej väčšinový podiel.

Spoločnosť KFC mala v Rusku pred začiatkom invázie na Ukrajinu viac než 1000 reštaurácií. Následne však oznámila odchod. Rovnaké kroky podnikli aj ďalšie zahraničné spoločnosti a prevádzky vrátane Starbucksu a McDonaldu.

kfc
Zdroj: TASR/AP
Domov
Zdieľať
Diskusia