Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Ivan Koribanič TASR
29. apríla 2023, 16:03
Čas čítania 0:40

Zrazený medveď signalizuje, že lesy môžu byť pre ľudí nebezpečné. Košice vyzývajú na zvýšenú opatrnosť

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené
Zrazený medveď signalizuje, že lesy môžu byť pre ľudí nebezpečné. Košice vyzývajú na zvýšenú opatrnosť
Zdroj: Facebook/Polícia SR-košický kraj

Zrazený medveď po zrážke uhynul.

Mesto Košice vyzýva na opatrnosť v okolitých lesoch. V sobotu po polnoci na vjazde do Košíc auto zrazilo mladého medveďa.

„Na území mestských lesov neevidujeme medvede, ktoré by tam trvalo žili. Zväčša sa tam prechodne zdržiavajú na jar, keď sa sem počas ruje môžu zatúlať najmä z Nízkych Tatier, okolia Smolníka vo Volovských vrchoch alebo Čiernej hory. Nie je dôvod na paniku, medvede aj na východnom Slovensku vždy boli a budú,“ uviedol magistrát mesta Košice.Aj keď sa mesto nachádza na okraji výskytu medveďov, ľuďom odporúča, aby boli teraz v lese opatrní. „Medveď síce nevyhľadáva stretnutie s človekom, no počas ruje sa zvyšuje pravdepodobnosť, že v lese môžu na seba nechtiac natrafiť,“ doplnil magistrát.

Polícia v sobotu krátko po polnoci oznam o zrážke medveďa s vozidlom na Zelenom dvore v smere do Košíc. Približne 150-kilogramový medveď sa po zrážke pohyboval nekoordinovane, preto boli na miesto vyslané viaceré policajné hliadky. Zásahový tím pre medveďa hnedého z Popradu vydal povolenie na jeho odstrel. Predseda poľovníckeho združenia však zasahovať nemusel, lebo medveď uhynul.

Domov
Zdieľať
Diskusia