Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
2. mája 2023, 7:20
Čas čítania 0:50

Na Slovensku opäť útočil medveď. Iba 800 metrov od obce pri Žiline dohrýzol dve osoby, ochranári varujú verejnosť

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Medveď môže byť naďalej nebezpečný pre prípadných okoloidúcich.

Medveď v pondelok ráno zaútočil na lesníka a neskôr aj na poľovníka, ktorý naňho vystrelil. Incident sa odohral v lokalite Zadné pole pri obci Višňové v okrese Žilina.

Oboch mužov ošetrili vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Žiline a sú mimo ohrozenia života. O prípade informovala manažérka pre komunikáciu Štátnej ochrany prírody SR Kristína Bocková. Ochranári v danej lokalite vyzývajú na zvýšenú opatrnosť.


„Muži dohľadávali postreleného diviaka v remízke, odkiaľ medveď zaútočil najprv na lesníka. Neskôr útok zopakoval aj na poľovníka, ktorý na neho vystrelil,“ spresnila ŠOP. Obaja boli podľa jej slov ošetrení v nemocnici a jeden z nich zostal hospitalizovaný na pozorovanie.

Ilustračná fotka.
Ilustračná fotka. Zdroj: Flickr/Frank Vassen

Iba 800 metrov od obce

Miesto útoku sa nachádza v remízke na hranici Predného a Zadného poľa, kde medveď pravdepodobne odpočíval. V lokalite vykonal obhliadku aj Zásahový tím pre medveďa hnedého. „Na mieste boli nájdené pobytové znaky, ktoré potvrdili prítomnosť tejto veľkej šelmy. Približná vzdialenosť od obce Višňové je 800 metrov,“ ozrejmila.


Medveď je pravdepodobne postrelený a môže byť preto agresívny a pre náhodných okoloidúcich nebezpečný. Zásahový tím oblasť útoku monitoruje s cieľom predísť prípadným ďalším stretom.

25. mája 2024, 17:30 Čas čítania 0:11 KVÍZ: Ako dobre poznáš Trenčín? Otestuj svoje znalosti o meste, ku ktorému sa viaže desivá povesť KVÍZ: Ako dobre poznáš Trenčín? Otestuj svoje znalosti o meste, ku ktorému sa viaže desivá povesť

O incidente upovedomili políciu SR aj starostku obce Višňové. Tá vyzvala ľudí, aby v lokalite zvýšili opatrnosť. „V záujme vlastného bezpečia zvážte návštevnosť Višňovskej doliny a širšieho okolia,“ povedala na sociálnej sieti.

Domov
Zdieľať
Diskusia