Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
26. mája 2023, 14:24
Čas čítania 0:38

Bratislava výrazne zvýšila pokuty za jazdu bez lístka v MHD. Ak ťa chytí revízor, po novom budeš musieť siahnuť hlboko do vrecka

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Zvýšením pokút chce mesto odradiť ľudí, aby cestovali bez platného lístka.

V bratislavskej MHD stúpne od júla okrem cestovného aj výška pokút za jazdu bez platného lístka. Nárast sankcií sa však bude týkať celého Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji (IDS BK), kde okrem Dopravného podniku Bratislava pôsobia dopravcovia Arriva a Železničná spoločnosť Slovensko.


Základná sadzba pokuty aj s cestovným bude od júla 111,10 eura. Znížená sadzba, v prípade platby na mieste a do desiatich pracovných dní, bude spolu s cestovným 81,10 eura.

Aktuálne sú sankcie podľa prepravného poriadku pri základnej sadzbe spolu s cestovným na úrovni 89,90 eura. Pri platbe do 20. pracovného dňa vo výške 69,90 eura a v prípade platby priamo na mieste kontroly 49,90 eura.


V IDS BK sa od 1. júla zvýšia ceny takmer všetkých cestovných lístkov v priemere o 20 percent. Výnimkou sú predplatné cestovné lístky pre deti a mládež od 6 do 18 rokov, ktoré zostanú v aktuálnej výške. Nárast cien dopravný podnik zdôvodnil zvýšenými nákladmi, infláciou a výpadkami v príjmoch samospráv, ktoré sú objednávateľmi verejnej dopravy.

električka MHD bratislava dúbravka zástavka
Zdroj: Ilustračné foto: TASR/Jaroslav Novák
Domov
Zdieľať
Diskusia