Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Ondřej Jarůšek
11. júna 2023, 7:55
Čas čítania 0:33

VIDEO: V Česku vyčíňalo ďalšie tornádo. Zničilo strechy domov, ľudia zdieľajú zábery

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Tornádo sa objavilo na rovnakom mieste, kadiaľ sa prehnalo aj pred pár mesiacmi.

V sobotu popoludní sa v obci Lubná neďaleko Poličky na Svitavsku objavilo tornádo. Informovala o tom nezisková organizácia Czech Thunderstorm Research Association. Ľudia na sociálnych sieťach zdieľajú snímky a videá, ktoré majú tornádo zachytávať. Český hydrometeorologický ústav (SHMÚ) potvrdil, že skutočne išlo o tornádo.

Podľa portálu iDNES sa tornádo objavilo okolo 12.30 hod. a trvalo asi 10 minút. Starosta obce Jozef Chadima uviedol, že jav poškodil niekoľko miestnych striech.

Nie je to pritom prvýkrát, čo sa tornádo na tomto mieste objavilo. Slabšie tornádo sa totiž tou istou obcou prehnalo na konci apríla. Aj vtedy vznikli škody na strechách domov. Meteorológovia vtedy oznámili, že tornádo sa pohybovalo rýchlosťou 128 km/h a prešlo asi 500 metrov.

Domov
Zdieľať
Diskusia