Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
19. júna 2023, 18:43
Čas čítania 0:24

Prízemný ozón prekvapil Slovákov. V jednej oblasti SHMÚ vydáva výstrahy

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

K najcitlivejším skupinám ľudí na ozón podľa SHMÚ patria starí ľudia, osoby s ochoreniami dýchacej a srdcovo-cievnej sústavy, alergici a astmatici, veľmi malé deti a tehotné ženy.

Meteorológovia v pondelok upozornili na zhoršenú kvalitu ovzdušia v oblasti Komárna. Smogová situácia spôsobená prízemným ozónom trvá od 14.00 h do odvolania. Na svojej stránke o tom informoval Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ).


„Oznámenie o vzniku smogovej situácie nasleduje pri ozóne po prekročení informačného prahu 180 mikrogramov na kubický meter vyjadreného ako jednohodinový priemer,“ vysvetlili meteorológovia. K najcitlivejším skupinám ľudí na ozón podľa SHMÚ patria starí ľudia, osoby s ochoreniami dýchacej a srdcovo-cievnej sústavy, alergici a astmatici, veľmi malé deti a tehotné ženy.

V tejto súvislosti odporúča ľuďom obmedziť čas pobytu vonku, skrátiť vetranie miestností a obmedziť fyzickú prácu či športové aktivity vonku.

SHMÚ, OZÓN
Zdroj: SHMÚ
Domov
Zdieľať
Diskusia