Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Barbora Fábryová
20. júla 2023 o 10:17
Čas čítania 0:37

VIDEO: Veľký požiar zachvátil aj obľúbený ostrov. Evakuovať museli niekoľko dedín aj hotelový rezort

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Pre vysoké teploty a vietor hasiči nevedia dosať oheň pod kontrolu.

Po trojdňových požiaroch v Aténach, pri ktorých zasahujú stovky hasičov, začalo horieť aj na ostrove Rodos. V obľúbenej dovolenkovej destinácii museli evakuovať niekoľko obyvateľov z malých dedín a aj jeden turistický rezort na severovýchode ostrova, informuje portál Greek Reporter.

Oheň sa podľa portálu vymkol spod kontroly hneď na troch miestach. Hasičom sa oheň nedarí uhasiť pre vysoké teploty, ktoré presahujú 40 stupňov Celzia a silný vietor. Práve naopak, požiar sa naďalej šíri borovicovým lesom.

Skúsení hasiči hovoria o jednom z najväčších a najnebezpečnejších požiarov, aký sa na ostrove za posledné roky objavil. Veľkým problémom je však aj to, že mnoho hasičov zasahuje pri požiari, ktorý sa rozhorel blízko Atén. Ten sa už tri dni rýchlo šíri a okrem lesa spaľuje aj obydlia. K tomuto požiaru vyslali na pomoc hasičov mnohé krajiny Európy vrátane Slovenska.Domov
Zdieľať
Diskusia