Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
22. júla 2023, 11:44
Čas čítania 0:47

Chorvátsko zasiahli masívne búrky. Obzvlášť udreli na obľúbenú oblasť dovolenkárov, vyžiadali si jednu obeť

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené
Chorvátsko zasiahli masívne búrky. Obzvlášť udreli na obľúbenú oblasť dovolenkárov, vyžiadali si jednu obeť
Zdroj: TASR/AP

Pravdepodobne ho zasiahol blesk.

Chorvátsko a Srbsko postihli v piatok večer prudké búrky sprevádzané mimoriadne silným vetrom, ktoré si vyžiadali jednu obeť a viedli k rozsiahlym materiálnym škodám.

Obzvlášť postihnutý bol turistami obľúbený chorvátsky polostrov Istria, kde vyčíňanie počasia spôsobilo značné škody. V meste Novigrad vyvracal vietor stromy, ktoré popadali na obytné prívesy, stany či vozidlá, uviedol tamojší regionálny denník Glas Istre s odvolaním sa na miestne úrady.

K najväčším škodám pritom údajne došlo v lokalite určenej na kempovanie na brehu mora. K obetiam či zraneniam osôb však nedošlo, cituje DPA.

V susednom Srbsku vyčíňali búrky tiež. V Novom Sade, hlavnom meste severosrbskej autonómnej oblasti Vojvodina, prišlo o život dvanásťročné dieťa, ktoré sa v čase búrky nachádzalo vonku.

Chlapca našli v bezvedomí pred domom jeho tety, ktorú sa vybral navštíviť. Záchranným zložkám sa ho už nepodarilo oživiť. Presná príčina jeho smrti sa ešte vyšetruje, uviedla verejnoprávna televízia RTS.

Srbské médiá priniesli informáciu, že išlo pravdepodobne o zásah elektrickým prúdom v dôsledku popadaných káblov alebo zásah bleskom. Oblasť Balkánu postihli prudké búrky už v stredu a vyžiadali si aj obete, pripomína DPA. V Chorvátsku prišli o život štyria muži a dve ženy v dôsledku počasia zahynuli v Slovinsku a Bosne a Hercegovine.

Chorvátsko trápili silné búrky aj v stredu 19. júla.
Chorvátsko trápili silné búrky aj v stredu 19. júla. Zdroj: TASR/AP
Domov
Zdieľať
Diskusia