Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Aneta Gospičová
9. augusta 2023, 15:10
Čas čítania 0:38

MAPA: V týchto úsekoch na Slovensku pribudne viac ako 250 stacionárnych radarov. Od vodičov na pokutách vyberú milióny eur

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Na nákup stacionárnych radarov bolo vyhradených približne 34 miliónov eur z plánu obnovy.

Bývalý minister vnútra Ivan Šimko zastavil proces zaobstarávania radarov, no premiér Ľudovít Ódor toto rozhodnutie zmenil a stacionárne radary chce nakúpiť čo najskôr.

Dôvodom je nutnosť využitia financií, ktoré sú viazané na projekt z plánu obnovy.„Ministerstvo vnútra plánuje v obstarávaní a realizácii tejto investície z plánu obnovy pokračovať, a to čo najskôr,“ informuje Matej Neumann, hovorca ministerstva vnútra. Na nákup stacionárnych radarov bolo vyhradených približne 34 miliónov eur z plánu obnovy.  

Ministerstvo financií plánuje nakúpiť 279 stacionárnych radarov, ktoré budú vyhodnocovať priestupky a automaticky posielať vodičom pokuty. Úlohou radarov bude znížiť nehodovosť na cestách, informuje o tom portál Zregionu.sk.

Rozdajú tisíce pokút

Na meranie rýchlosti sa bude využívať 208 radarov, 52 kamier bude kontrolovať prejazd na červenú a 18 kamier bude sledovať dodržiavanie dopravného značenia STOP.

Podľa odhadov by mali radary ročne rozdať až 480-tisíc pokút vo výške až 15 miliónov eur. 

Ministerstvo financií na svojom webe zverejnilo interaktívnu mapu, ktorá ukazuje rozmiestnenie radarov na cestách. Detailne si ju môžeš pozrieť tu.

radary
Zdroj: Ministerstvo financií SR
Domov
Zdieľať
Diskusia