Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
31. augusta 2023, 14:24
Čas čítania 1:00

Nemocnica Bory od septembra spustí urgentný príjem. Ošetrovať tam budú pacientov z týchto spádových oblastí

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Nemocnica Bory od 4. septembra spustí urgentný príjem pre verejnosť.

Nová bratislavská Nemocnica Bory uvedie od septembra do prevádzky oddelenie urgentnej medicíny. Od piatka 1. septembra bude fungovať pre vozidlá záchrannej zdravotnej služby a od pondelka 4. septembra aj pre bežnú verejnosť, informovala o tom PR špecialistka siete Svet zdravia Bianka Krejčíová.

„Nemocnica Bory sa operatívne dohodla s malackou nemocnicou na zabezpečení prevádzky ambulancií ústavnej pohotovostnej služby počas nastávajúceho predĺženého víkendu priamo v Nemocnici Malacky, aby v tomto období nenastal výpadok urgentnej starostlivosti pre obyvateľov Záhoria,“ povedala Krejčíová. Nemocnica je podľa jej slov na otvorenie nového oddelenia plne personálne aj materiálno-technicky pripravená. Ročne plánuje na urgentnom príjme ošetriť 40-tisíc pacientov.

Zabezpečenie zdravotnej starostlivosti pre obyvateľov Záhoria bolo podľa rezortu zdravotníctva komunikované so všetkými zainteresovanými stranami.

„Univerzitná nemocnica v Bratislave podporila plánované fázovité spúšťanie prevádzky Nemocnice Bory a naďalej bude poskytovať starostlivosť o kriticky chorých zo Záhoria. Nemocnica Malacky počas nastávajúceho predĺženého víkendu zabezpečí prevádzku ambulancií ústavnej pohotovostnej služby,“ doplnil komunikačný odbor ministerstva.

Spádové oblasti nemocnice

Urgentný príjem Nemocnice Bory bude od 1. septembra od 7.00 h prijímať pacientov, ktorých privezie záchranná zdravotná služba zo spádovej oblasti Malacky, Záhorská Bystrica, Lamač a Devínska Nová Ves, ozrejmilo ministerstvo. Vzhľadom na to, že urgent v Nemocnici Bory bude do plnej prevádzky nabiehať postupne, ostáva pre pacientov do pondelka do 7.00 h k dispozícii ústavná pohotovostná služba v Nemocnici Malacky.

10. februára 2024, 17:00 Čas čítania 0:59 GALÉRIA: Kontrafakt ovládol najväčšiu bratislavskú arénu veľkolepou šou, pred takmer 10-tisíc ľuďmi zazneli najväčšie hity GALÉRIA: Kontrafakt ovládol najväčšiu bratislavskú arénu veľkolepou šou, pred takmer 10-tisíc ľuďmi zazneli najväčšie hity

Poskytovanie zdravotnej starostlivosti po ordinačných hodinách ambulancií bude v Nemocnici Malacky od 1. septembra zabezpečené aj prostredníctvom fungovania ambulantnej pohotovostnej služby. Na situáciu najmä počas predĺženého víkendu je podľa ministerstva pripravená aj záchranná zdravotná služba.

Nemocnica Bory, urgentný príjem
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák
Domov
Zdieľať
Diskusia