Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Radka Klučárová
5. septembra 2023, 21:07
Čas čítania 0:36

Známa európska automobilka skončí s výrobou vozidiel. Zverejnili detaily, v koncerne jej chcú nájsť novú úlohu

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Vyjadrenia šéfa koncernu Volkswagen a mediálneho oddelenia Seatu sú však mierne v rozpore.

Automobilka Seat v dohľadnom čase skončí s výrobou áut. Podľa nových informácií však v koncerne Volkswagen dostane novú úlohu. Výrobu áut bude mať po novom na starosti značka Cupra, ktorá sa od Seatu pred pár rokmi osamostatnila. Pre týždenník Autocar to uviedol šéf koncernu Volkswagen Thomas Schäfer. Tento koncern značku Seat vlastní.

Zaujímavo vyznieva, že Schäferove slová vzápätí poprel samotný Seat s tým, že sa v médiách objavili nepresné informácie. Z vyjadrenia automobilky vyplýva, že má aj naďalej záujem vyrábať a ponúkať modely Ibiza, Arona a Leon, a to až do konca éry spaľovacích motorov. 

Šéf VW Schäfer však vyhlásil, že „budúcnosťou Seatu je Cupra“. Zároveň dodal, že aktuálne dostupné modely Seatu sa budú aj naďalej vyrábať do „konca svojho životného cyklu“, no nakoniec značka ako výrobca automobilov skončí.

Pre Seat chce Schäfer nájsť inú úlohu v rámci koncernu. Podľa Autocaru sa značka v budúcnosti zameria skôr na výrobu elektrických skútrov a ďalších mobilných prostriedkov. 

montážna linka VW
Zdroj: TASR/Jakub Kotian
Domov
Zdieľať
Diskusia