Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
7. septembra 2023, 12:25
Čas čítania 0:45

Toto slovenské mesto rozdáva ľuďom ovocné stromy úplne zadarmo. Má to jeden háčik, na ktorý nesmieš zabudnúť

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

„Stromy zvyšujú kvalitu nášho bývania, ovzdušia a prispievajú k dobrej nálade,“ hovorí magistrát Komárna.

Obyvatelia Komárna môžu mestský úrad požiadať o okrasné či ovocné stromy, ktoré od mesta dostanú zadarmo. Ako uviedla radnica, stromy si však musia „adoptovať“ a následne sa o ne starať. „V prípade ovocných drevín musia plodmi z úrody ponúknuť aj svojich susedov,“ pripomenul magistrát. 


Jesennú akciu zameranú na výsadbu nových stromov v Komárne zabezpečuje mestská organizácia KN Smart. Ako doplnila, záujemcovia môžu požiadať o dreviny iba v obmedzenom počte.

„Ovocné stromy si však môžu vysadiť aj na svojich vlastných pozemkoch. V žiadosti môžu uviesť, o aký ovocný strom majú záujem. V prípade verejného priestranstva sa stromy môžu vysadiť jedine so súhlasom mestského úradu a na miesto na to určené, aby nedošlo k prípadnému poškodeniu dopravných a inžinierskych sietí,“ zdôraznil mestský úrad.


Cieľom nového projektu je okrem zvýšenia počtu stromov v Komárne aj zapojenie verejnosti do ich výsadby a následnej starostlivosti. „Stromy zvyšujú kvalitu nášho bývania, ovzdušia a prispievajú k dobrej nálade. Mesto sa v súčasnosti stará o 15 000 stromov a 13 500 kríkov. Sústavne prebieha výsadba nových drevín a v prípade potreby sa nahrádzajú staré stromy. Od tohto roka má mesto aj svoju vlastnú lesnú škôlku,“ dodala radnica.

Strom
Zdroj: TASR/Henrich Mišovič
Domov
Zdieľať
Diskusia