Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
7. septembra 2023, 14:10
Čas čítania 0:20

Hygienici varujú Slovákov pred nebezpečnou kozmetikou, týchto 38 produktov obsahuje zakázanú látku. Sú medzi nimi aj známe značky

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Všetky tieto produkty obsahujú látku zakázanú v Európe.

Úrad verejného zdravotníctva aktuálne upozorňuje až na 38 nebezpečných kozmetických výrobkov. Do systému Safety Gate Rapex – systému EÚ na rýchlu výmenu informácií o nebezpečných nepotravinových výrobkoch – ich nahlásili kontrolné orgány v Maďarsku, Taliansku a Českej republike.


Výrobky sa podľa ÚVZ môžu vyskytovať aj na Slovensku. Kompletný zoznam aj s fotografiami výrobkov môžeš nájsť na jeho webe.

V najnovšom zozname nájdeme predovšetkým toaletné vody a dezodoranty. Nechýbajú ani sprchové gély či tužidlá na vlasy. Dôvodom na výstrahu je vo všetkých prípadoch prítomnosť v Európe zakázanej látky butylfenylu metylpropionalu. 

Úrad verejného zdravotníctva
Zdroj: Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky
Domov
Zdieľať
Diskusia