Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
TASR
7. septembra 2023, 20:05
Čas čítania 0:41

V umývadle slovenského vlaku našli vysypané náboje. Spoj museli okamžite odrieknuť, polícia začala vyšetrovanie

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Podľa ZSSK prípad nesúvisí so stredajšou bombovou hrozbou a policajnými pyrotechnickými prehliadkami vo vlakoch na trase Bratislava – Košice.

V jednom z vlakov smerujúcich z Bratislavy do Košíc našli v stredu 6. septembra večer muníciu. Hovorca Železničnej spoločnosti Slovensko Tomáš Kováč potvrdil, že išlo o niekoľko nábojov vysypaných v umývadle.


Vlak Ex 611, ktorý vyrazil z Bratislavy o 15.27 h smerom do Košíc, preto v Liptovskom Mikuláši odriekli. Podľa Kováča vzniknutá situácia nesúvisela so stredajšou bombovou hrozbou a policajnými pyrotechnickými prehliadkami vo vlakoch na trase Bratislava – Košice.

Vlak odriekli a cestujúcich prepravili náhradným

„Pravdepodobne išlo o zhodu náhod a incident nemá nič spoločné so stredajšou mimoriadnou udalosťou. Náboje našiel cestujúci, ktorý to ohlásil vlakvedúcemu,“ priblížil. Vlak v úseku Liptovský Mikuláš – Košice odriekli a cestujúcich prepravili ďalším vlakom.


Hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline Zuzana Šefčíková potvrdila, že v stredu sa počas jazdy vo vlaku Ex 611 na trase z Bratislavy do Košíc našli pri vchádzaní vlaku do stanice Kraľovany štyri náboje.

„Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva PZ v Liptovskom Mikuláši začal v uvedenej veci trestné stíhanie pre prečin nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami. Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie nie je možné poskytnúť bližšie informácie,“ dodala.

IC, vlaky
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa
Domov
Zdieľať
Diskusia