Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Pozri si naše tipy na darčeky, ktoré by sme si kúpili aj my 🤩
Barbora Fábryová TASR
19. septembra 2023 o 11:22
Čas čítania 0:46

NOVÉ DETAILY: Prečo obvinili Gučíka a ďalších? Mali spôsobiť škodu 74 miliónov, zaistili zlatú tehlu aj luxusné byty

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

NAKA zasahovala od skorých ranných hodín po celom Slovensku.

Policajný prezident Štefan Hamran na tlačovej konferencii zverejnil detaily o akcii Vírus, v rámci ktorej Národná kriminálna agentúra zasahovala na celom Slovensku.

Polícia 16. septembra vzniesla obvinenie voči 16 fyzickým a 2 právnickým osobám. NAKA začala trestné stíhanie pre nákup predraženej obrannej technológie pre Vojenské spravodajstvo v rokoch 2013 až 2020, keď bola spôsobená škoda 74 miliónov eur. 

Zadržaných obvinili z obzvlášť závažného trestného činu porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku a z obzvlášť závažnému zločinu legalizácie výnosu z trestnej činnosti. 

Podnikateľa Michala Gučíka obvinili z obzvlášť závažného zločinu legalizácie výnosov z trestnej činnosti. V prípade odsúdenia bývalému majiteľovi TA3 a ďalším hrozí trest odňatia slobody 12 až 20 rokov. 

Polícia obvineným zaistila majetok v hodnote niekoľko miliónov eur. Medzi zaistenými predmetmi bola zlatá tehla, mince aj fľaša škótskej v hodnote viac ako 26-tisíc eur. Zaistili aj niekoľko luxusných bytov. 

28. novembra 2024 o 10:00 Čas čítania 3:11 Vilu vo Francúzsku kúpila Kažimírova partnerka za peniaze od Brhela, naznačujú dokumenty  Vilu vo Francúzsku kúpila Kažimírova partnerka za peniaze od Brhela, naznačujú dokumenty

Prokurátor Ondrej Repa objasnil, ako prebiehala korupcia, ktorej sa obvinení dopustili. Spoločnosti, s ktorou vojenskí tajní obchodovali, štát vopred zaplatil 200 miliónov eur. Nákup však stál menej, pričom firma rozdiel 74 miliónov štátu nevrátila. „Je tu dané podozrenie z nehospodárneho a neefektívneho nakladania s verejnými prostriedkami, ktoré v konečnom dôsledku končia v súkromných rukách,“ priblížil. 

Domov
Zdieľať
Diskusia