Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
20. septembra 2023, 9:46
Čas čítania 0:51

Slovákom predávali falošné Louis Vuitton kabelky: V tomto meste zakročila finančná správa, rozdá mastné pokuty

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Trnavská colná polícia zaistila v galantskej predajni 66 falošných kabeliek.

Falošné kabelky svetovej značky zaistili ozbrojení príslušníci finančnej správy z Colného úradu (CÚ) Trnava v jednej z predajní v Galante. Škoda, ktorá by vznikla predajom týchto falzifikátov ako originálnych výrobkov, bola zástupcom majiteľa ochrannej známky vyčíslená na 120-tisíc eur. O prípade informovala hovorkyňa CÚ Iveta Zlochová.

Ozbrojení príslušníci finančnej správy z Veľkého Medera, ako uviedla, pri kontrole dodržiavania predpisov o duševnom vlastníctve našli v prevádzke v centre Galanty kabelky, ktoré sa už na prvý pohľad líšili od originálov. Vzhľadom na ich celkové vyhotovenie, materiál a predajnú cenu nadobudla hliadka podozrenie, že ide o napodobeniny svetoznámej značky.

Preto zaistili 66 kusov, pri ktorých vzniklo podozrenie z falšovania ochrannej známky Louis Vuitton. Svoje podozrenie bezodkladne oznámili aj zástupcovi majiteľa ochrannej známky, ktorý potvrdil, že ide o napodobeniny.

Páchateľovi hrozia vysoké pokuty

Hovorkyňa upozornila, že osobe, ktorá porušila zákon o presadzovaní práv duševného vlastníctva colnými orgánmi, môže uložiť colný úrad pokutu od 3-tisíc eur do 67-tisíc eur podľa závažnosti a druhu porušenia. Za opakované porušenie uloží colný úrad pokutu až do výšky 135-tisíc eur.

30. novembra 2023, 8:23 Čas čítania 1:22 EXKLUZÍVNE: Toto je slovenský Spotify Wrapped 2023. Separ prevalcoval takmer všetky kategórie EXKLUZÍVNE: Toto je slovenský Spotify Wrapped 2023. Separ prevalcoval takmer všetky kategórie

„Výrobcovia napodobenín vymýšľajú rôzne triky, no sú isté znaky, ako rozpoznať originál od falzifikátu. V prvom rade je to miesto predaja. Napríklad tržnice, čínske e-shopy i menšie kamenné prevádzky rôzneho tovaru nie sú vo väčšine prípadov zárukou predaja kvalitného tovaru známych značiek,“ doplnila.

finančná správafinančná správafinančná správafinančná správa
Zobraziť galériu
(5)
Domov
Zdieľať
Diskusia