Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Barbora Fábryová
27. septembra 2023, 20:18
Čas čítania 0:30

Roj agresívnych sršňov pobodal až 14 detí, okamžite museli volať veľkokapacitnú sanitku. V Brne došlo k mimoriadnej udalosti

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Žiadne z detí po útoku neskončilo vo vážnom stave.

Agresívne sršne zaútočili v Brne na veľkú skupinu školákov. Na miesto museli vyslať niekoľko záchranárov a sanitiek, pretože prvotné informácie hovorili až o 40 poštípaných. Po príchode na miesto a vyšetrení poštípaných osôb informovali, že hmyz náhle doštípal 14 žiakov, informuje portál Topky.sk.

„Dnes dopoludnia vyslalo naše operačné stredisko do brnianskych Žideníc sedem prostriedkov na základe informácie, že došlo k pobodaniu sršňami väčšieho množstva detí školského veku. Na miesto vyrazili dva lekárske vozne, tri záchranárske posádky, veľkokapacitná sanitka a inšpektor premávky. Z nášho pohľadu išlo o mimoriadnu udalosť,“ vyhlásila hovorkyňa záchranárov Michaela Bothová. 

Vystresované a poštípané deti záchranári ošetrili, pričom mnohé museli odviezť do nemocnice na ďalšie vyšetrenia a pozorovanie. Záchranári podali piatim z nich lieky na utlmenie alergickej reakcie. Žiadne z detí našťastie neskončilo vo vážnom stave. 

Sršeň
Zdroj: Flickr/Danel Solabarrieta

 

Domov
Zdieľať
Diskusia