Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
9. októbra 2023, 14:39
Čas čítania 0:50

Slovensko v stredu vyšle vládny špeciál po Slovákov v Izraeli. Ministerstvo do krajiny neodporúča cestovať

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Mnoho leteckých spoločností lety do Izraela zrušilo.

Slovensko v stredu 11. októbra vyšle vládny letecký špeciál na repatriáciu Slovákov z izraelského Tel Avivu. Dohodli sa na tom ministerstvo vnútra a rezort diplomacie. TASR o tom informoval komunikačný odbor ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí.

„Veľvyslanectvo SR v Tel Avive je v kontakte s početnými občanmi SR v Izraeli a pracuje na zostavení zoznamu cestujúcich. Prioritu budú mať zraniteľné osoby,“ priblížili z rezortu.

Vládny špeciál Airbus A319 OM-BYK s kapacitou 89 miest poletí z Bratislavy v skorých ranných hodinách, uviedli z tlačového odboru ministerstva vnútra. Na palube budú pre Slovákov k dispozícii aj dvaja zdravotníci z Asociácie samaritánov SR.

Uviedli, že dôvodom zabezpečenia repatriačného letu je zhoršená bezpečnostná situácia v Izraeli. Viaceré letecké spoločnosti zrušili množstvo plánovaných letov z Izraela a Slováci tak majú problém dostať sa bezpečne naspäť.

Ministerstvo vyslovene neodporúča cestovať do Izraela

MZVEZ zároveň ani naďalej neodporúča cestovať do Izraela. „V súčasnosti to rozhodne nie je vhodná destinácia na púť, turistiku či dovolenku,“ zdôraznilo s tým, že konanie cestovných kancelárií, ktoré tam naďalej plánujú realizovať zájazdy, je nezodpovedné.

1. marca 2024, 9:30 Čas čítania 3:47 Bývalý erotický salón v Bratislave pretvorili na moderné bistro. Chystajú unikátny koncept pod holým nebom Bývalý erotický salón v Bratislave pretvorili na moderné bistro. Chystajú unikátny koncept pod holým nebom

Ako priblížili, civilná letecká preprava do Izraela aj z krajiny je síce čiastočne obmedzená, no stále funkčná, hoci mnohé lety majú meškanie. Upozornili, že cestujúci nachádzajúci sa v oblastiach bližšie k hranici Jordánska majú možnosti dopravy z letiska v Ammáne.

vládny špeciál
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák
Domov
Zdieľať
Diskusia