Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
Samuel Valent
23. októbra 2023, 18:54
Čas čítania 0:35

Pilot mimo služby sa pokúsil zabiť 83 ľudí, snažil sa vypnúť motory počas letu. Na palube Alaska Airlines takmer došlo k tragédii

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Muž sa pokúsil vypnúť motory lietadla.

V USA došlo k dramatickému incidentu, ktorý si mohol vyžiadať desiatky obetí. Pilot mimo služby, ktorý sedel v kabíne lietadla spoločnosti Alaska Airlines letiaceho z mesta Everett v štáte Washington, sa počas letu pokúsil premôcť pilota s kopilotom a vypnúť motory lietadla.

Tohto 44-ročného pilota mimo služby následne posádka v kabíne bez väčších problémov spacifikovala, informuje BBC. Let bol následne odklonený do Portlandu v štáte Oregon. Posádka o incidente informovala riadenie letovej prevádzky so slovami, že sa muža podarilo dostať pod kontrolu a že požadujú okamžitú prítomnosť polície, len čo pristanú a zaparkujú na zemi. 

Ako informuje Alaska Airlines, všetkým pasažierom sa v Portlande podarilo nastúpiť na neskorší let. „Sme vďační za profesionálne zvládnutie situácie zo strany posádky lietadla a oceňujeme pokoj a trpezlivosť pasažierov lietadla počas tohto incidentu,“ dodala letecká spoločnosť.

Incidentom sa už zaoberá aj FBI. Muž momentálne čelí obvineniu z 83 prípadov pokusu o vraždu.

LIETADLO
Zdroj: Y S/Unsplash
Domov
Zdieľať
Diskusia