Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
26. októbra 2023, 13:50
Čas čítania 0:42

Kremeľ reaguje na Ficove slová o zastavení dodávok zbraní Ukrajine. Na priebeh vojny to nebude mať výrazný vplyv, vyhlásili Rusi

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Hovorca Kremľa zverejnil stanovisko, v ktorom reaguje na slová nového premiéra o zastavení vojenskej pomoci Ukrajine.

Rozhodnutie Slovenska zastaviť vojenskú pomoc Kyjevu nebude mať výrazný vplyv na priebeh konfliktu na Ukrajine, vyhlásil vo štvrtok hovorca Kremľa Dmitrij Peskov. 


„Slovensko nemalo taký veľký podiel na dodávkach zbraní, takže sotva to ovplyvní celkový proces,“ povedal Peskov novinárom v súvislosti s už 20 mesiacov trvajúcou vojnou.


Výbor Národnej rady SR pre európske záležitosti vo štvrtok schválil stanovisko Slovenska k dvojdňovému samitu EÚ, ktorý sa začne popoludní. Vyplýva z neho, že Slovensko bude Ukrajinu podporovať a poskytovať jej všestrannú pomoc. Podľa nového slovenského premiéra Roberta Fica však táto pomoc nezahŕňa dodávky zbraní.


„Ako predseda vlády budem podporovať nulovú vojenskú pomoc Ukrajine,“skonštatoval. Slovenská vláda je podľa neho pripravená poskytovať Ukrajine humanitárnu pomoc. EÚ by sa podľa Ficových slov mala zmeniť z dodávateľa zbraní na mierotvorcu.


Premiér na zasadnutí parlamentného výboru zároveň deklaroval, že nepodporí odkaz na ďalší balíček sankcií voči Rusku, pokiaľ nebude mať k dispozícii analýzy jeho vplyvu na Slovensko. „Ak majú byť nejaké sankcie také, ktoré nás majú poškodzovať, ako nás poškodzovala väčšina sankcií, tak ja nevidím žiadny dôvod podporovať čo i len odkazy,“ doplnil.

Domov
Zdieľať
Diskusia