Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
16. novembra 2023, 15:49
Čas čítania 0:38

Polícia upozorňuje vodičov: vymeniť si musia iba ružové vodičské preukazy

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Mnoho šoférov si chodí vymieňať aj doklady, ktoré sú platné do roku 2023.

Ministerstvo vnútra SR upozorňuje, že do 31. decembra 2023 je potrebné vymeniť len tzv. ružové vodičáky, teda vodičské preukazy vydané do konca apríla 2004. Informuje o tom v súvislosti so skúsenosťami z oddelení dokladov, na ktorých o výmenu žiadajú aj držitelia vodičských preukazov vydaných v neskoršom období.

„Zaznamenali sme, že k výmene pristupujú aj držitelia vodičských preukazov vydaných od 1. mája 2004 do 18. januára 2013, ktoré sú platné až do konca roku 2032. Nie je teda potrebné meniť ich,“ zdôraznil rezort.

Potvrdil, že pracovníci oddelení dokladov vybavujú v súčasnosti enormné množstvo žiadostí o výmenu vodičského preukazu. V tomto roku počet žiadostí zaznamenal v priemere dvojnásobný nárast, v posledných mesiacoch však v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka stúpol až trojnásobne. „Napríklad minulý týždeň zaznamenali na oddeleniach dokladov rekordných 19 233 žiadostí,“ uviedlo ministerstvo.

Upozornilo v tejto súvislosti, že žiadosti o výmeny dokladov, ktoré do konca decembra nie je potrebné meniť, ešte viac zvyšujú nápor na oddeleniach a predlžujú čakacie lehoty.

vodičák
Zdroj: S. Písecký/TASR
Domov
Zdieľať
Diskusia