Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
Samuel Valent TASR
25. novembra 2023, 10:20
Čas čítania 1:06

Na východe Slovenska začali stavať nový závod, zamestná takmer tisíc ľudí. Výhodu budú mať tí so skúsenosťami v konkrétnom odvetví

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Spustenie výroby je naplánované na koniec nasledujúceho roka.

Vo Vranove nad Topľou sa v piatok oficiálne začala výstavba závodu na výrobu tepelných čerpadiel a zásobníkov teplej úžitkovej vody pre domácnosti. Spustenie výroby je naplánované na koniec nasledujúceho roka. Ide o investíciu skupiny BDR Thermea Group v hodnote viac ako 60 miliónov eur, ktorá prinesie uplatnenie 750 zamestnancom. Informovala o tom skupina v piatok.

„Predpokladáme, že dopyt po tepelných čerpadlách a súvisiacich produktoch v nasledujúcich rokoch výrazne porastie a prechod z konvenčných kotlov na tepelné čerpadlá bude najrýchlejší v strednej a vo východnej Európe. Preto sme hrdí, že môžeme svoje aktivity teraz rozvíjať práve na Slovensku,“ uviedol Ronald de Putter zo skupiny.

V novom výrobnom závode sa začnú inštalovať prvé moderné linky v priebehu budúceho roka a s náborom prvých pozícií sa začne počas prvého štvrťroka. Skupina plánuje postupne vytvoriť 750 nových pracovných miest pre rôzne profesie predovšetkým vo výrobe, v údržbe, logistike, zásobovaní, ale aj vo výskume a vývoji. Projekt závodu počíta s investíciami do najmodernejších a energeticky najúčinnejších strojov a zariadení.

1. marca 2024, 9:30 Čas čítania 3:47 Bývalý erotický salón v Bratislave pretvorili na moderné bistro. Chystajú unikátny koncept pod holým nebom Bývalý erotický salón v Bratislave pretvorili na moderné bistro. Chystajú unikátny koncept pod holým nebom

Závod v priestoroch priemyselného a logistického parku Ferovopark vo Vranove nad Topľou s rozlohou približne 30 000 štvorcových metrov bude mať výrobnú kapacitu 150 000 tepelných čerpadiel a 300 000 zásobníkov na vodu ročne. „Sme radi, že nám dala spoločnosť BDR Thermea dôveru vybudovať v našom priemyselnom a logistickom parku trojpodlažnú budovu najvyššieho štandardu, ktorej súčasťou budú aj udržateľné materiály, fotovoltické panely a tepelné čerpadlá. Našou ambíciou je získať certifikát BREEAM Excellent,“ dodal konateľ parku Jakub Soták.

Globálna spoločnosť BDR Thermea vyvíja a dodáva produkty a služby v oblasti vykurovania a chladenia. K jej doterajším trinástim výrobným závodom v rôznych krajinách sveta koncom budúceho roka pribudnú aj novobudované kapacity na východe Slovenska.

Domov
Zdieľať
Diskusia