Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
28. novembra 2023, 18:39
Čas čítania 0:40

Bratislavu čaká nová obchodná zóna. Pozri sa na to, čo v nej nájdeš

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Budovy nového komplexu budú podľa developera šetrné k životnému prostrediu.

V blízkosti bratislavského letiska sa na budúci rok začne výstavba obchodnej zóny, ktorá bude pozostávať z piatich budov. Určené budú na rôzne formy podnikania, ako aj pre širokú verejnosť. Informovala o tom v utorok developerská spoločnosť GLP.


„Časť komplexu je určená na predajné showroomy a už prebiehajú rokovania s viacerými záujemcami. Ďalšie budovy v komplexe môžu slúžiť na technologický vývoj a výskum alebo na robotickú logistiku,“ objasnil riaditeľ spoločnosti Jan Palek.

Budovy obchodnej zóny budú „zelené“

Budovy budú podľa developera šetrné k životnému prostrediu a budú maximálne využívať obnoviteľné zdroje. Areál by preto mal zapadať do okolitého prostredia formou parkových úprav a spĺňať požadované regulačné normy.

„Elektrickú energiu budú vyrábať strešné fotovoltické panely, teplo zabezpečia tepelné čerpadlá, dažďová voda bude slúžiť ako úžitková voda. V budove bude inteligentný systém merania a zberu údajov na monitorovanie spotreby tepla a prevádzky zariadení,“ dodal Palek.


Po vydaní územného rozhodnutia spoločnosť požiadala o stavebné povolenie. Začiatok výstavby je naplánovaný v roku 2024 a prví nájomníci by do objektu mohli prísť v roku 2025.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto. Zdroj: Unsplash/Krisztina Papp
Domov
Zdieľať
Diskusia