Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
TASR
1. decembra 2023, 13:30
Čas čítania 0:42

Finančná správa predstavila veľkú novinku. Overenie pokladničných dokladov bude oveľa jednoduchšie

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Používatelia si budú môcť bezpečne uchovať bločky a v prípade straty môžu reklamovať tovar iba na základe novej aplikácie. Taktiež si budú môcť overiť, či je doklad podvodný alebo nie.

Finančná správa SR predstavila novú aplikáciu na overovanie pokladničných dokladov ePeňaženka. Jej cieľom je zefektívnenie nahlasovania podvodných konaní pri evidovaní tržby, a to prostredníctvom eKasy. Je v plnom vlastníctve štátu, pričom jej vývoj stál 24 000 eur a jej podpora na ďalší polrok 100 000 eur. Na piatkovej tlačovej besede o tom informoval prezident finančnej správy Jiří Žežulka.


„Finančná správa prestavila vlastnú aplikáciu na skenovanie a uchovávanie bločkov. Sľubujeme si od nej to, že si ľudia budú častejšie overovať ich pravosť, pretože sa pri kontrolách prejavuje, že sa takéto falošné bločky objavujú. Chceli by sme preto motivovať verejnosť do väčšej kontroly,“ uviedol Žežulka.


Aplikácia používateľovi tiež umožní uložiť a kedykoľvek si zobraziť detail pokladničného dokladu, napríklad pri reklamácii zakúpeného tovaru či služby. Podľa Žežulku taktiež nezbiera žiadne informácie o používateľovi.


„Neriešime to, čo nakupujete, riešime iba predávajúceho. Z hľadiska GPDR sme vývoj aplikácie diskutovali s ministerstvom financií aj s Úradom na ochranu osobných údajov SR. Zároveň používateľom ponúkame možnosť, aby si svoje bločky bezpečne uchovali a v prípade straty mohli reklamovať tovar iba na základe tejto aplikácie,“ dodal Žežulka. 

Finančná správa
Zdroj: TASR/Marko Erd
Domov
Zdieľať
Diskusia