Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
Samuel Valent TASR
1. decembra 2023, 16:50
Čas čítania 0:54

Sociálna poisťovňa začala dôchodcom posielať 300 eur navyše. Zverejnili dátum, dokedy budú mať všetci peniaze na účte

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Sumu dostanú poberatelia ako poplatok k súčasnému 13. dôchodku automaticky.

Sociálna poisťovňa začala od piatka vyplácať jednorazový príspevok vo výške 300 eur všetkým poberateľom dôchodkov. Sumu dostanú poberatelia ako poplatok k súčasnému 13. dôchodku automaticky. V piatok to pripomenulo Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

„S výplatou príspevku začíname 1. decembra a každý poberateľ dôchodku ho dostane najneskôr do 20. decembra. Dúfam, že vám takto spríjemníme Vianoce a pred tými ďalšími v roku 2024 už doručíme ten skutočný 13. dôchodok vo výške priemerného dôchodku, čo bude v prípade starobných seniorov vyše 600 eur,“ uviedol minister práce, sociálnych vecí a rodiny Erik Tomáš (Hlas-SD).

Dostane ho takmer 1,5 milióna obyvateľov

Jednorazový príspevok v samostatnej platbe doručí SP takmer 1,5 milióna poberateľom všetkých dôchodkových dávok. Seniori dostanú príspevok vo výplatnom termíne buď na bankový účet, alebo si ho prevezmú spolu s decembrovým dôchodkom na pošte, ak si zvolili výplatu dôchodku v hotovosti. SP vyplatí 300 eur aj seniorom, ktorí majú priznaný dôchodok v uplynulom období, teda v decembri 2023, a ešte nemajú zabezpečenú pravidelnú mesačnú výplatu dôchodku.

10. februára 2024, 17:00 Čas čítania 0:59 GALÉRIA: Kontrafakt ovládol najväčšiu bratislavskú arénu veľkolepou šou, pred takmer 10-tisíc ľuďmi zazneli najväčšie hity GALÉRIA: Kontrafakt ovládol najväčšiu bratislavskú arénu veľkolepou šou, pred takmer 10-tisíc ľuďmi zazneli najväčšie hity

Prezidentka SR Zuzana Čaputová podpísala minulý týždeň novelu zákona o 13. dôchodku, ktorú v skrátenom legislatívnom konaní schválila Národná rada (NR) SR. Mimoriadny príspevok, ktorý bude vyplatený v priebehu decembra, mal byť podľa pôvodne predloženého návrhu v sume 150 eur. Poslanci však schválili pozmeňujúci návrh sociálneho výboru na jeho zvýšenie na dvojnásobok. Opatrenie by malo vyjsť rozpočet približne na 440 miliónov eur.

Domov
Zdieľať
Diskusia