Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
TASR
13. decembra 2023, 19:31
Čas čítania 1:12

Máš posledné dni na poslanie vianočných darčekov. Slovenská pošta upozorňuje na predvianočný deadline

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Na odoslanie vianočných prianí a darov prostredníctvom pošty ostáva posledných pár dní.

Na poslanie vianočného priania, listu, pohľadnice či balíka, ktorý má byť doručený do Vianoc, ostáva ešte posledných pár dní. Slovenská pošta pripomenula, že ak sa majú listy či pohľadnice dostať do Vianoc k svojim adresátom, treba ich poslať najneskôr 18. až 19. decembra. Zásielky smerujúce do zahraničia treba odoslať už v najbližších dňoch. Informovala o tom hovorkyňa Slovenskej pošty Iveta Dorčáková.

Balíky smerujúce do krajín Európskej únie, ktoré majú doraziť k adresátovi do Vianoc, treba odoslať najneskôr vo štvrtok 14. decembra. Listy a pohľadnice do zahraničia stačí odoslať do piatka 15. decembra. Pri zásielkach do zámoria či krajín mimo EÚ pošta odporučila podať ich s dostatočným predstihom, pri balíkoch totiž treba počítať aj s dlhšou colnou kontrolou v krajine určenia.

V rámci Slovenska do Vianoc stihnú doraziť k adresátovi tie pohľadnice či listy, ktoré budú druhou triedou poslané najneskôr 18. decembra. Listy prvou triedou treba poslať najneskôr do 19. decembra. Rovnako je to aj s balíkmi, aby bol balík doručený pod vianočný stromček, treba ho poslať najneskôr do 19. decembra.

10. februára 2024, 17:00 Čas čítania 0:59 GALÉRIA: Kontrafakt ovládol najväčšiu bratislavskú arénu veľkolepou šou, pred takmer 10-tisíc ľuďmi zazneli najväčšie hity GALÉRIA: Kontrafakt ovládol najväčšiu bratislavskú arénu veľkolepou šou, pred takmer 10-tisíc ľuďmi zazneli najväčšie hity

„Zákazník môže podať balík ako expres zásielku, ktorá príde adresátovi skôr ako balík poslaný štandardným spôsobom. Zákazníkom zároveň odporúčame, aby uviedli mobilné číslo adresáta zásielky, aby mohol byť vopred informovaný o doručení zásielky. Zásielku môže sledovať aj v mobilnej aplikácii,“ uviedla Dorčáková.

Pošta odporúča využívať službu BalíkoBOX alebo výdajné miesto PoštaPOINT

Slovenská pošta tiež odporúča využívať službu BalíkoBOXov, ktoré sú dostupné 24 hodín a sedem dní v týždni. Poslať balík možno aj prostredníctvom poštového kuriéra alebo si dať balík poslať na výdajné miesto PoštaPOINT.

Zásielky posielané zo zahraničia na Slovensko stihnú doraziť do Vianoc, ak ich odosielateľ pošle najneskôr sedem až osem pracovných dní pred Vianocami. Platí to najmä pre balíky, pri ktorých treba počítať s colnou kontrolou. Listy či pohľadnice treba zo zahraničia poslať najneskôr päť pracovných dní pred Štedrým dňom.

Ilustračná fotografia.
Ilustračná fotografia. Zdroj: TASR/Štefan Puškáš
Domov
Zdieľať
Diskusia