Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
Samuel Valent TASR
15. decembra 2023, 20:20
Čas čítania 0:47

Robert Fico presadzuje kontroverznú tému. Zo sankčného zoznamu chce odstrániť proruského motorkára, ktorý sa fotil s Putinom

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Jozefa Hambáleka v roku 2022 zaradila Európska únia na sankčný zoznam.

Premiér Robert Fico (Smer-SD) bude žiadať, aby bol európsky šéf Nočných vlkov Jozef Hambálek vyradený zo sankčného zoznamu. Oznámil to po skončení dvojdňového samitu EÚ v Bruseli s tým, že o tom informoval aj predsedníčku eurokomisie Ursulu von der Leyenovú.

„Predsedníčke Európskej komisie Ursule von der Leyenovej som oznámil, že budeme otvárať tému občana Slovenskej republiky pána Hambálka, ktorý je ako jediný občan z krajín Európskej únie zaradený na sankčný zoznam,“ povedal. Jediné, čo podľa neho možno Hambálkovi vyčítať, je, že je milovník motoriek. „Myslím si, že sú tu iní ľudia, ktorí by mali byť na zozname, a nie Hambálek,“ dodal.

Tému chce otvoriť na svojej utorkovej zahraničnej ceste v Bruseli, kde sa má stretnúť s nemeckým spolkovým kancelárom. „Pretože táto iniciatíva išla cez Nemecko, ale, pochopiteľne, bola vymyslená na našom ministerstve zahraničných vecí v čase, keď tam pôsobil minister zahraničných vecí Ivan Korčok,“ skonštatoval premiér. Dodal, že prvá možnosť na vyradenie Hambálka by mala byť podľa mechanizmov niekedy v polovici marca.

10. februára 2024, 17:00 Čas čítania 0:59 GALÉRIA: Kontrafakt ovládol najväčšiu bratislavskú arénu veľkolepou šou, pred takmer 10-tisíc ľuďmi zazneli najväčšie hity GALÉRIA: Kontrafakt ovládol najväčšiu bratislavskú arénu veľkolepou šou, pred takmer 10-tisíc ľuďmi zazneli najväčšie hity

Európska únia zaradila na sankčný zoznam európskeho šéfa Nočných vlkov Jozefa Hambálka v júli 2022. Dôvodom bola jeho podpora ruskej invázie na Ukrajine. Noční vlci sú ruský motorkársky nacionalistický gang, ktorý ma väzby na Kremeľ.

Domov
Zdieľať
Diskusia